Podpořme Michálka v dalších delfinoterapiích

Ústí nad Labem / Sbírku organizuje Věra Kirschnerova

{}

Podpořme Michálka v dalších delfinoterapiích

0 %

Vybráno 1 000 Kč z 15 000 Kč
Zbývá -238 dnů
Sbírka byla ukončena 28. listopadu 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vážení dárci,  

od narození máme s manželem v péči svého vnuka Michálka. Michálek se narodil s vrozeným hydrocefalem v 32. týdnu těhotenství s váhou pouhých 1990 gramů a výškou 44 cm. Po 3 měsících se matka mého vnuka vzdala a chtěla ho dát do ústavu. Zbytek rodiny nechtěl nechat tuto situaci dopustit, rozhodli jsem se proto, že si Michálka vezmeme k sobě a zajistíme mu kvalitní život u nás. S Michálkem se nám obrátil život úplně naruby.

Michálek vyžaduje 24hodinovou péči, naštěstí mám skvělou  rodinu, která velmi pomáhá, a tak se u něj můžeme střídat .

V roce 2014 jsem dostala Michálka do pěstounské péče. Díky tomu jsem už schopná zaplatit ubytování v Praze na intenzivní rehabilitaci nebo mohu zaplatit nějakou pomůcku. Přestože díky pěstounské péči mám vyšší příjem, nejsem schopna ušetřit tolik peněz, abych mohla uhradit ještě terapie a rehabilitace. Ubytování při intenzivních terapiích je finančně velmi nákladné.

Michálek díky dosavadním intenzivním terapiím dokáže pasivně sedět, s malou pomoci se otočí nebo si sám sedne. Dokáže taky už vzít všechno do ruky. Péče o něj ale stále je velmi náročná, se vším mu musíme pomáhat.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek ze sbírky bude použit na delfinoterapii v Egyptě. Míša má delfinoterapii spojenou s mořem. Díky slané vodě se léčí ekzematická kůže a posiluje imunita.

V roce 2019 jsme podstoupili první delfinoterapii, která nám neskutečně pomohla. Míša začal mnohem víc rozumět, vše chápe a má o vše zájem. Michálkovi se zlepšil také oční kontakt. Snaží se mnohem víc pomáhat při oblékání. Taky si dokáže prosadit svůj názor. Další delfinoterapii jsme podstoupily v roce 2021. Tentokrát terapie pomohla hlavně se spasticitou a s bolestmi v nohou, které Míšu trápily.

Budeme vděčni za každý dar!

Sbírku již podpořilo 1 dárců

„Přeji tobě a tvé rodině mnoho lásky a štěstí. Snad delfínci opět pomůžou. “
1 000 Kč — Jana Hv před rokem