Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Velká nad Veličkou / Sbírku organizuje Marcela Psíková

{}

Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

0 %

Vybráno 178 993 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -389 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Marek je můj přítel, který byl jako dítě týrán, jak fyzicky tak i psychicky. Kvůli rozsáhlosti přikládám video z YouTube, kde přítel vypráví celý příběh z dětství. 

Jako malý se Marek staral o mladší sestry. Místo školy, na kterou kvůli nezodpovědnému chování matky nemohl nastoupit, chodil do práce.

Po letech starání se o druhé, když už se snažil ze všeho vyhrabat přišly rány osudu v podobě zranění pravého kolene – přetržení předního křížového vazu, kdy kvůli pandemii covidu neproběhla správná léčba. Pandemie covidu mu také zapříčinila ztrátu zaměstnání. Pak přišlo další zranění a to vyhřeznutí 3 meziobratlových plotének. Jako by to nebylo málo i další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se jednalo o poranění levého kolene – opět přetrhnutý přední křížový vaz

V posledním roce podstoupil 2 operace levého kolene. 26. ledna ho čeká plastika pravého kolene. Navíc kvůli neustávající bolesti plotének zvažuje operativní postup léčby.

Nedávno přišel i o auto, a tím pádem i o možnost dojíždění na rehabilitace a jelikož v okolí není možné bez auta sehnat práci pro zdravého člověka natož pro fyzicky omezeného, přišel i o možnost dojíždění do práce. 

Jak sbírka pomůže?

Z nemocenské, kterou má 11 000 Kč sotva zaplatí nájem, a i když se mu snažím finančně pomáhat, tak taky nepocházím z bohatých poměrů. Výtěžek sbírky půjde na auto pro mého přítele. Po letech psychického nátlaku, bych mu chtěla alespoň touhle cestou pomoci. Nikdy po nikom nic nechtěl, vždy se všechno snažil utáhnout sám a neustále se staral o druhé, on byl vždy až na druhém místě. Tak bych mu chtěla ulevit alespoň takhle po psychické stránce, tím že bude mít spolehlivé auto, díky kterému nemusí mít nejistotu, že nesežene práci, protože se tam nebude mít, jak dostat a také jistotu, že se dostane na rehabilitace.

Pokud by mi někdo položil otázku, jestli si někdo, koho znám, zaslouží takovou pomoc, určitě bych řekla právě Marka.

Po všech těch letech teroru od jeho matky, si nezaslouží další rány života. Pojďme Marka společně podpořit a ukázat mu, že na to všechno není sám.

Děkuji.

Poděkování všem

17. 02. 2023

Všem mockrát děkujeme, za všechny příspěvky a za všechna slova podpory. Marka to opravdu zahřálo u srdce.

Ještě jednou mockrát děkujeme ❤️❤️❤️❤️

Sbírku již podpořilo 372 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí“
150 Kč — Týna před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí ❤️“
252 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím všecky palce! Se špatným (ne)léčením přetržených vazů mám bohužel také zkušenost.“
1 973 Kč — Anonymní dárce před rokem

130 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 500 Kč — Anonymní dárce před rokem