Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Velká nad Veličkou / Organizer: Marcela Psíková zc.manzes@avokisp.alecram

{}
0 %

Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Amount raised 178 993 Kč of 300 000 Kč goal
Left -352 days
60 % z původního cíle
The campaign has ended 30. June 2023

Help by sharing

Marek je můj přítel, který byl jako dítě týrán, jak fyzicky tak i psychicky. Kvůli rozsáhlosti přikládám video z YouTube, kde přítel vypráví celý příběh z dětství. 

Jako malý se staral o mladší sestry, místo školy, na kterou kvůli nezodpovědnému chování matky nemohl nastoupit, chodil do práce.

Po letech starání se o druhé, když už se snažil ze všeho vyhrabat přišly rány osudu v podobě zranění pravého kolene – přetržení předního křížového vazu, kdy kvůli pandemii covidu neproběhla správná léčba. Pandemie covidu mu také zapříčinila ztrátu zaměstnání. Pak přišlo další zranění a to vyhřeznutí 3 meziobratlových plotének. Jako by to nebylo málo i další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se jednalo o poranění levého kolene – opět přetrhnutý přední křížový vaz

V posledním roce podstoupil 2 operace levého kolene. 26. ledna ho čeká plastika pravého kolene. Navíc kvůli neustávající bolesti plotének zvažuje operativní postup léčby.


Nedávno přišel i o auto tím pádem i o možnost dojíždění na rehabilitace a jelikož v okolí není možné bez auta sehnat práci pro zdravého člověka natož pro fyzicky omezeného, přišel i o možnost dojíždění do práce. 

Jak sbírka pomůže?

Z nemocenské, kterou má 11 000 Kč sotva zaplatí nájem, a i když se mu snažím finančně pomáhat, tak taky nepocházím z bohatých poměrů. Výtěžek sbírky půjde na auto pro mého přítele. Po letech psychického nátlaku, bych mu chtěla alespoň touhle cestou pomoci. Nikdy po nikom nic nechtěl, vždy se všechno snažil utáhnout sám a neustále se staral o druhé, on byl vždy až na druhém místě. Tak bych mu chtěla ulevit alespoň takhle po psychické stránce, tím že bude mít spolehlivé auto, díky kterému nemusí mít nejistotu, že nesežene práci, protože se tam nebude mít, jak dostat a také jistotu, že se dostane na rehabilitace.


Pokud by mi někdo položil otázku, jestli si někdo, koho znám, zaslouží takovou pomoc, určitě bych řekla právě Marka.

Po všech těch letech teroru od jeho matky, si nezaslouží další rány života. Pojďme Marka společně podpořit a ukázat mu, že na to všechno není sám.

Děkuji.

Poděkování všem

17. 02. 2023

Všem mockrát děkujeme, za všechny příspěvky a za všechna slova podpory. Marka to opravdu zahřálo u srdce.

Ještě jednou mockrát děkujeme ❤️❤️❤️❤️

372 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí”
150 Kč — Týna 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí ❤️”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím všecky palce! Se špatným (ne)léčením přetržených vazů mám bohužel také zkušenost.”
1 973 Kč — Anonymous donor 1 year ago

130 Kč — Anonymous donor 1 year ago

5 500 Kč — Anonymous donor 1 year ago