Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Velká nad Veličkou / Organizer: Marcela Psíková zc.manzes@avokisp.alecram

{}
0 %

Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Amount raised 9 874 Kč of 300 000 Kč goal
Left 62 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 05. April 2023

Help by sharing

Marek je můj přítel, který byl jako dítě týrán, jak fyzicky tak i psychicky. Kvůli rozsáhlosti přikládám video z YouTube, kde přítel vypráví celý příběh z dětství. 

Jako malý se staral o mladší sestry, místo školy, na kterou kvůli nezodpovědnému chování matky nemohl nastoupit, chodil do práce.

Po letech starání se o druhé, když už se snažil ze všeho vyhrabat přišly rány osudu v podobě zranění pravého kolene – přetržení předního křížového vazu, kdy kvůli pandemii covidu neproběhla správná léčba. Pandemie covidu mu také zapříčinila ztrátu zaměstnání. Pak přišlo další zranění a to vyhřeznutí 3 meziobratlových plotének. Jako by to nebylo málo i další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se jednalo o poranění levého kolene – opět přetrhnutý přední křížový vaz

V posledním roce podstoupil 2 operace levého kolene. 26. ledna ho čeká plastika pravého kolene. Navíc kvůli neustávající bolesti plotének zvažuje operativní postup léčby.


Nedávno přišel i o auto tím pádem i o možnost dojíždění na rehabilitace a jelikož v okolí není možné bez auta sehnat práci pro zdravého člověka natož pro fyzicky omezeného, přišel i o možnost dojíždění do práce. 

Jak sbírka pomůže?

Z nemocenské, kterou má 11 000 Kč sotva zaplatí nájem, a i když se mu snažím finančně pomáhat, tak taky nepocházím z bohatých poměrů. Výtěžek sbírky půjde na auto pro mého přítele. Po letech psychického nátlaku, bych mu chtěla alespoň touhle cestou pomoci. Nikdy po nikom nic nechtěl, vždy se všechno snažil utáhnout sám a neustále se staral o druhé, on byl vždy až na druhém místě. Tak bych mu chtěla ulevit alespoň takhle po psychické stránce, tím že bude mít spolehlivé auto, díky kterému nemusí mít nejistotu, že nesežene práci, protože se tam nebude mít, jak dostat a také jistotu, že se dostane na rehabilitace.


Pokud by mi někdo položil otázku, jestli si někdo, koho znám, zaslouží takovou pomoc, určitě bych řekla právě Marka.

Po všech těch letech teroru od jeho matky, si nezaslouží další rány života. Pojďme Marka společně podpořit a ukázat mu, že na to všechno není sám.

Děkuji.

20 donations

350 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“Marku, doufám, ze jsi v životě spokojený! Měj se krasne, moc ti držím palce”
47 Kč — Marie Čadová 1 week ago

“Marku, přeji ti v životě, abys zazival už jen hezké věci. Přeji ti z celého srdce pohodu a klid. Kdybych mohla nějak pomoct, moc ráda to udělám. ”
500 Kč — Petra 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Ať se daří lépe!”
200 Kč — Tereza 2 weeks ago

“Pro dobrýho chlapa”
100 Kč — Honza 2 weeks ago

100 Kč — Nikol 2 weeks ago

“Drž se 💪”
373 Kč — Adam 2 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Posílám štěstí a lásku. Držím palce 🤗”
777 Kč — Klára 2 weeks ago