Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu
Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu
Vybráno 50 402 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -694 dnů
Sbírka byla ukončena 28. února 2023
Julinka je veselá holčička s diagnózou dětského autismu a poruchou pozornosti. Miluje plavání, jízdu na kole a houpání v závěsném křesle.
Julie se narodila jako zdravá a krásná holčička, když před 3. rokem nastoupila do MŠ, začala jsem si já i okolí všímat, odlišností v Julinčině chování, nehrála si s ostatními dětmi, měla své rituály, vývoj řeči byl opožděný. Započal tím kolotoč vyšetření u odborníků – psycholog, psychiatr, vyšetření zraku i sluchu, neurologie, magnetická rezonance. Nakonec diagnózu stanovili na speciální klinice v Brně, kde jsem s Julií strávila týdenní diagnostický pobyt. Diagnóza zněla: dětský autismus. Na výchovu Julie jsem od jejích 4 let zůstala sama, tatínek naši společnou domácnost opustil a s dcerou se stýká pouze sporadicky.
Stanovení diagnózy bylo velkým přelomem, mohli jsme začít Julinku rozvíjet tak, aby více rozuměla světu, který je pro ni v jejím vnímání často nepřehledný. Julinka získala podporu v podobě asistentky pedagoga a mohla tak plnohodnotně nastoupit do mateřské školky, což se předtím nedařilo, ve školkách ji odmítali. Pravidelně navštěvujeme logopedii, podstupujeme pravidelná psychologická vyšetření a také spolupracujeme se službou rané péče. Společně s pomocí všech se snažíme, aby se Julča rozvíjela a učila nové a nové věci.
Od května 2022 dojíždíme na terapii Biofeedbacku do Prahy.
Terapie Julince pomáhá zlepšit pozornost a koncentraci na učení, prodlužuje dobu, kdy je schopná věnovat se určité činnosti a tím výrazně přispívá k tomu, aby se Julča rychleji a cíleně rozvíjela ve svých dovednostech.
Nyní nastává chvíle, kdy je třeba terapii zintenzivnit a dojíždění 2x týdně z Písku do Prahy by bylo velmi zatěžující a stresující jak pro Julinku, tak i pro mě je v tuto chvíli finančně nedostupné. Proto jsme se rozhodli požádat o zapůjčení přístroje na biofeedback domů, abychom s ním mohli pracovat 2–3 týdně. Tím, že jsem samoživitelka, je pro mě ale částka naprosto nemyslitelná, a proto vás prosím o pomoc.
Jak sbírka pomůže?
Vaše přispění v této sbírce nám umožní mít přístroj doma po dobu 1 roku a opravdu pravidelně a poctivě podstupovat terapii, která Julii prospívá a umožňuje ji se rozvíjet ve všech oblastech života. Už nyní vnímám, že je Julinka po terapii soustředěnější, více se zapojuje do nabízených činností a zlepšil se její spánek.
Prosím, podpořte nás, aby se mohla Julča co nejvíce rozvíjet.
Děkuji všem dárcům!
13. 03. 2023Krásný den,
jménem svým i své dcery chci moc poděkovat všem dárcům za podporu. Díky vybrané částce můžeme podstupovat neurovývojovou terapii díky které má Julinka větší šanci začlenit se mezi své vrstevníky. Velice si této podpory vážíme.
Iveta a Julinka Piklovi
Sbírku již podpořilo 53 dárců
300 Kč — Ája před 2 lety
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety
2 023 Kč — Anonymní dárce před 2 lety
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety
5 000 Kč — FORMETAL, s.r.o. před 2 lety
1 000 Kč — Jirka Ružička před 2 lety
455 Kč — Anonymní dárce před 2 lety
373 Kč — Pírkojc před 2 lety
1 000 Kč — Mira před 2 lety
1 100 Kč — MODRÁBKOVI před 2 lety