Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Písek / Organizer: Iveta Piklová moc.liamg@88avolkip

{}
0 %

Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Amount raised 7 335 Kč of 70 000 Kč goal
Left 22 days
10 % z původního cíle
The campaign has ended 28. February 2023

Help by sharing

Julinka je veselá holčička s diagnózou dětského autismu a poruchou pozornosti. Miluje plavání, jízdu na kole a houpání v závěsném křesle. 

Julie se narodila jako zdravá a krásná holčička, když před třetím rokem nastoupila do MŠ, začala jsem si já i okolí všímat, odlišností v Julinčině chování, nehrála si s ostatními dětmi, měla své rituály, vývoj řeči byl opožděný. Započal tím kolotoč vyšetření u odborníků - psycholog, psychiatr, vyšetření zraku i sluchu, neurologie, magnetická rezonance... nakonec diagnózu stanovili na speciální klinice v Brně, kde jsem s Julií strávila týdenní diagnostický pobyt. Diagnóza zněla: dětský autismus. Na výchovu Julie jsem od jejích 4 let zůstala sama, tatínek naši společnou domácnost opustil a s dcerou se stýká pouze sporadicky.

Stanovení diagnózy bylo velkým přelomem, mohli jsme začít Julinku rozvíjet tak, aby více rozuměla světu, který je pro ni v jejím vnímání často nepřehledný. Julinka získala podporu v podobě asistentky pedagoga a mohla tak plnohodnotně nastoupit do mateřské školky, což se předtím nedařilo, ve školkách ji odmítali. Pravidelně navštěvujeme logopedii, podstupujeme pravidelná psychologická vyšetření a také spolupracujeme se službou rané péče. Společně s pomocí všech se snažíme, aby se Julča rozvíjela a učila nové a nové věci.

Od května 2022 dojíždíme na terapii Biofeedbacku do Prahy. Terapie Julince pomáhá zlepšit pozornost a koncentraci na učení, prodlužuje dobu kdy je schopná věnovat se určité činnosti a tím výrazně přispívá k tomu aby se Julča rychleji a cíleně rozvíjela ve svých dovednostech. Nyní nastává chvíle, kdy je třeba terapii zintenzivnit a dojíždění 2 x týdně z Písku do Prahy by bylo velmi zatěžující a stresující jak pro Julinku, tak i pro mě je v tuto chvíli finančně nedostupné. Proto jsme se rozhodli požádat o zapůjčení přístroje na biofeedback domů, abychom s ním mohli pracovat 2 - 3 týdně. Vaše přispění v této sbírce nám umožní mít přístroj doma po dobu jednoho roku a opravdu pravidelně a poctivě podstupovat terapii která Julii prospívá a umožňuje ji se rozvíjet ve všech oblastech života. Už nyní vnímám že je Julinka po terapii soustředěnější, více se zapojuje do nabízených činností a zlepšil se její spánek. 

8 donations

“Julinko, držíme Ti pěsti, ať vše dobře zvládneš.”
500 Kč — Darča 3 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 1 month ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Julinko, ať jsi šťastná a veselá :)”
777 Kč — Michaela 1 month ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Držím palečky”
252 Kč — Lucka 2 months ago