Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Písek / Organizer: Iveta Piklová moc.liamg@88avolkip

{}
0 %

Podpořme Julču s autismem a ADHD, aby více rozuměla světu

Amount raised 50 402 Kč of 70 000 Kč goal
Left -279 days
72 % z původního cíle
The campaign has ended 28. February 2023

Help by sharing

Julinka je veselá holčička s diagnózou dětského autismu a poruchou pozornosti. Miluje plavání, jízdu na kole a houpání v závěsném křesle. 

Julie se narodila jako zdravá a krásná holčička, když před třetím rokem nastoupila do MŠ, začala jsem si já i okolí všímat, odlišností v Julinčině chování, nehrála si s ostatními dětmi, měla své rituály, vývoj řeči byl opožděný. Započal tím kolotoč vyšetření u odborníků - psycholog, psychiatr, vyšetření zraku i sluchu, neurologie, magnetická rezonance... nakonec diagnózu stanovili na speciální klinice v Brně, kde jsem s Julií strávila týdenní diagnostický pobyt. Diagnóza zněla: dětský autismus. Na výchovu Julie jsem od jejích 4 let zůstala sama, tatínek naši společnou domácnost opustil a s dcerou se stýká pouze sporadicky.

Stanovení diagnózy bylo velkým přelomem, mohli jsme začít Julinku rozvíjet tak, aby více rozuměla světu, který je pro ni v jejím vnímání často nepřehledný. Julinka získala podporu v podobě asistentky pedagoga a mohla tak plnohodnotně nastoupit do mateřské školky, což se předtím nedařilo, ve školkách ji odmítali. Pravidelně navštěvujeme logopedii, podstupujeme pravidelná psychologická vyšetření a také spolupracujeme se službou rané péče. Společně s pomocí všech se snažíme, aby se Julča rozvíjela a učila nové a nové věci.

Od května 2022 dojíždíme na terapii Biofeedbacku do Prahy. Terapie Julince pomáhá zlepšit pozornost a koncentraci na učení, prodlužuje dobu kdy je schopná věnovat se určité činnosti a tím výrazně přispívá k tomu aby se Julča rychleji a cíleně rozvíjela ve svých dovednostech. Nyní nastává chvíle, kdy je třeba terapii zintenzivnit a dojíždění 2 x týdně z Písku do Prahy by bylo velmi zatěžující a stresující jak pro Julinku, tak i pro mě je v tuto chvíli finančně nedostupné. Proto jsme se rozhodli požádat o zapůjčení přístroje na biofeedback domů, abychom s ním mohli pracovat 2 - 3 týdně. Vaše přispění v této sbírce nám umožní mít přístroj doma po dobu jednoho roku a opravdu pravidelně a poctivě podstupovat terapii která Julii prospívá a umožňuje ji se rozvíjet ve všech oblastech života. Už nyní vnímám že je Julinka po terapii soustředěnější, více se zapojuje do nabízených činností a zlepšil se její spánek. 

Děkuji všem dárcům!

13. 03. 2023

Krásný den,

jménem svým i své dcery chci moc poděkovat všem dárcům za podporu. Díky vybrané částce můžeme podstupovat neurovývojovou terapii díky které má Julinka větší šanci začlenit se mezi své vrstevníky. Velice si této podpory vážíme.

Iveta a Julinka Piklovi  

53 donations

300 Kč — Ája 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

2 023 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

5 000 Kč — FORMETAL, s.r.o. 1 year ago

1 000 Kč — Jirka Ružička 1 year ago

455 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Pírkojc 1 year ago

1 000 Kč — Mira 1 year ago

1 100 Kč — MODRÁBKOVI 1 year ago