Podpora pro mamku při léčbě rakoviny prsu

Mirovice / Sbírku organizuje Anna Buzalková zc.liame@obanna

{}
0 %

Podpora pro mamku při léčbě rakoviny prsu

Vybráno 226 534 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 54 dnů 76 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Vážení přátelé, rodino, známí, přátelé přátel,

„náš příběh“ začíná už prosinci, kdy si moje mamka Stanislava díky samovyšetření našla bulku v prsu a v nejbližším možném termínu navštívila svého obvodního lékaře s podezřením na karcinom prsu. Tam byla odkázaná na mammární poradnu s nejbližším volným termínem až v květnu.

Mamku sice uklidnil názor, že pravděpodobně o nic nejde, ale zdravotní stav se zhoršoval opravdu ze dne na den, takže jsme začaly hledat pomoc jinde. Na přelomu února/března se jí podařilo dostat se k soukromému lékaři, který ji objednal na biopsii. V březnu ale přišel Covid-19, kvůli kterému se celý proces výrazně zkomplikoval.

Na výsledky biopsie se standardně čeká pár dní, nám přišly až po skoro 3 týdnech. Během této doby se nádor opravdu o hodně zvětšil a již bylo jasné, že se začíná hrát o čas. K onkoložce se nakonec dostala na přelomu dubna/května, přičemž první chemoterapii podstoupila až v květnu s následující diagnózou – karcinom v prsu ve 4. stádiu s metastázemi v kostech na mnoha místech.

Stav byl opravdu vážný, po prvním vyšetření u onkoložky bylo mamce sděleno, že jí čeká série 3 chemoterapií a dále pouze paliativní (udržovací) léčba s předpokládanou prognózou roku života.

S touto diagnózou jsem se ale neztotožnila a naštěstí ani mamka ne. Začaly jsme tedy hledat jiné způsoby, jak tělu pomoci se vyléčit. Po zařazení alternativní léčby ke klasické medicíně je zlepšení vidět opravdu každým dnem.

Po první sérii chemoterapií paní doktorka na onkologii nevěřila, že by takové zlepšení bylo možné. Nyní již mamka dokončuje druhou sérii „léčebných“ chemoterapií s nadějí, že by mohla jít na podzim na operaci a vyléčit se úplně.

Momentální podpůrná léčba ale stojí kolem 15 až 20 tisíc Kč měsíčně s tím, že ještě minimálně rok by se mamka měla léčit v tomto režimu. Nicméně, užívat alespoň menší dávky již bude muset do konce života. Nic z toho není hrazeno pojišťovnou.

Já sama chodím do práce a snažím se co nejvíce z výdajů „pokrýt“. Bohužel momentální příjmy mi ale nestačí na to, abych vše zaplatila. Mamčino vyléčení a další zlepšení jejího stavu je přímo závislé na pokračování již započaté podpůrné léčby, která zahrnuje infuze vitaminu C dvakrát, třikrát týdně, přírodní preparáty čínské medicíny a také kompexní makrobiotickou stravu. Proto jsem si dovolila touto cestou požádat kohokoliv z vás o jakoukoliv finanční pomoc, kterou mu současná situace umožňuje.

Budu velice vděčná, pokud informaci rozšíříte i mezi své známé. Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 108 dárců

„Veľa šťastia!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 7 hodinami

212 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

212 Kč — Anonymní dárce před týdnem

50 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

300 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Žijte každý den naplno! Hodně sil!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Držíme pěsti!“
666 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Zvládnete to!!! Jednou zas slunce vyjde i Tobě...“
40 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí