Podpora pro mamku při léčbě rakoviny prsu

Mirovice / Organizer: Anna Buzalková zc.liame@obanna

{}
0 %

Podpora pro mamku při léčbě rakoviny prsu

Amount raised 293 029 Kč of 300 000 Kč goal
Left -1301 days
98 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2020

Help by sharing

Vážení přátelé, rodino, známí, přátelé přátel,

„náš příběh“ začíná už prosinci, kdy si moje mamka Stanislava díky samovyšetření našla bulku v prsu a v nejbližším možném termínu navštívila svého obvodního lékaře s podezřením na karcinom prsu. Tam byla odkázaná na mammární poradnu s nejbližším volným termínem až v květnu.

Mamku sice uklidnil názor, že pravděpodobně o nic nejde, ale zdravotní stav se zhoršoval opravdu ze dne na den, takže jsme začaly hledat pomoc jinde. Na přelomu února/března se jí podařilo dostat se k soukromému lékaři, který ji objednal na biopsii. V březnu ale přišel Covid-19, kvůli kterému se celý proces výrazně zkomplikoval.

Na výsledky biopsie se standardně čeká pár dní, nám přišly až po skoro 3 týdnech. Během této doby se nádor opravdu o hodně zvětšil a již bylo jasné, že se začíná hrát o čas. K onkoložce se nakonec dostala na přelomu dubna/května, přičemž první chemoterapii podstoupila až v květnu s následující diagnózou – karcinom v prsu ve 4. stádiu s metastázemi v kostech na mnoha místech.

Stav byl opravdu vážný, po prvním vyšetření u onkoložky bylo mamce sděleno, že jí čeká série 3 chemoterapií a dále pouze paliativní (udržovací) léčba s předpokládanou prognózou roku života.

S touto diagnózou jsem se ale neztotožnila a naštěstí ani mamka ne. Začaly jsme tedy hledat jiné způsoby, jak tělu pomoci se vyléčit. Po zařazení alternativní léčby ke klasické medicíně je zlepšení vidět opravdu každým dnem.

Po první sérii chemoterapií paní doktorka na onkologii nevěřila, že by takové zlepšení bylo možné. Nyní již mamka dokončuje druhou sérii „léčebných“ chemoterapií s nadějí, že by mohla jít na podzim na operaci a vyléčit se úplně.

Momentální podpůrná léčba ale stojí kolem 15 až 20 tisíc Kč měsíčně s tím, že ještě minimálně rok by se mamka měla léčit v tomto režimu. Nicméně, užívat alespoň menší dávky již bude muset do konce života. Nic z toho není hrazeno pojišťovnou.

Já sama chodím do práce a snažím se co nejvíce z výdajů „pokrýt“. Bohužel momentální příjmy mi ale nestačí na to, abych vše zaplatila. Mamčino vyléčení a další zlepšení jejího stavu je přímo závislé na pokračování již započaté podpůrné léčby, která zahrnuje infuze vitaminu C dvakrát, třikrát týdně, přírodní preparáty čínské medicíny a také kompexní makrobiotickou stravu. Proto jsem si dovolila touto cestou požádat kohokoliv z vás o jakoukoliv finanční pomoc, kterou mu současná situace umožňuje.

Budu velice vděčná, pokud informaci rozšíříte i mezi své známé. Děkujeme.

PODĚKOVÁNÍ

26. 01. 2021

Vážení a milí dárci,

chtěly bychom vám touto cestou s mamkou poděkovat za všechny vaše příspěvky do sbírky.

Na poslední kontrole teď v lednu se zjistilo, že nádor v prsu je již na ultrazvuku „ téměř neviditelný“.

Jak by řekli u mě ve škole: „ To by nezvládl ani Chuck Norris.“  Ale mamka to zvládla, a to především díky tomu, že si můžeme dovolit léčbu zaplatit. Díky sbírce. Díky vám.

Peníze budou použité na infuze Vita-C a doplňky stravy tak, aby se pokračovalo v léčbě, neboť je ještě potřeba vyléčit i kosti.

Ještě jednou děkujeme a přejeme všem hodně zdraví.

Anička s mamkou

146 donations

“Hodně sil a štěstí”
1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně štěstí!”
500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Ať se Vám mamka uzdraví! :)”
2 000 Kč — Ondřej Elleder a Mónica Fidalgo Blanco 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

373 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Přeji sílu a štěstí. Ať vám nový rok přinese zdraví. ”
1 000 Kč — Andrea 4 years ago

“Hodně štěstí a důvěřujte vlastní síle. ”
43 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně štěstí, držím palce.”
777 Kč — Helena J 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
109 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
48 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!