Podpora pro 128. zakarpatskou a 24. lvovskou brigádu na Ukrajině

Praha, Olomouc / Sbírku organizuje Vasyl Kapustej

Podpora pro 128. zakarpatskou a 24. lvovskou brigádu na Ukrajině

0 %

Vybráno 12 171 160 Kč z 380 000 Kč
Zbývá -24 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Hned na začátku války jsem zřídil tuto finanční sbírku na podporu 128. samostatné horské zakarpatské brigády. Za půl roku jsme vybrali přes 5 mil. Kč a stali se tak nejprogresivnější sbírkou svého druhu v ČR! Díky vaší podpoře jsme na frontu jeli 12 x a odvezli jsme více než 12 tun materiální pomoci. Jednalo se hlavně o věci zlepšující polní podmínky obyčejných vojáků, jako jsou stany, spacáky, karimatky, termoizolační látky na zateplení zákopů, motorové pily, detektory kovů na hledání min, oblečení, ochranné pomůcky, obuv, jídlo, hygienické potřeby, léky a lékařské vybavení a také elektronika (především tablety a drony). Kompletně jsme jim také vybavili polní kuchyni. Zakoupili jsme jim, přivezli a osobně předali také více než 5 pick-upů/ SUV a jednu sanitku

Jelikož jsem původem ze Zakarpatské Ukrajiny (Podkarpatské Rusi), stejně tak jako i moji rodiče, nechceme jen nečinně přihlížet a snažíme se pomoct, jak jen to je možné.

Máme tam totiž stále mnoho příbuzných a přátel, kteří nyní v tuto chvíli nasazují své životy v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny a brání svobodu a bezpečnost nejen své domoviny, jak nejlépe umí. Jsou mezi nimi i naši přátelé. My jim v tom můžeme pomoci alespoň takto materiálně a dostat k nim pomoc, kterou potřebují.

Nyní se na nás obrátili naši přátelé sloužící u 24. lvovské mechanizované brigády krále Daniela, tzv. královská pěchota. Nyní po doplnění stavů jsou odesíláni opět na východní frontu na Donbas, avšak mnohdy bez materiálního zajištění, které by odpovídalo náročnosti této fronty. Proto potřebují naši pomoc s vybavením, zlepšením jejich polních podmínek, stejně tak, jako se nám to podařilo u zakarpatské brigády. Proto vedle nezdolné 128. zakarpatské brigády budeme nově pomáhat i této 24. lvovské brigádě a také příležitostně podle našich možností a schopností i dalším menším vojenským jednotkám, které bojují na straně Ukrajiny.

Rozsáhlá materiální pomoc

Pomoc je systematická. Jezdíme každý měsíc (minimálně jednou) dodávkou plnou materiální pomoci přímo na frontu k vojákům, kde jim materiální pomoc osobně předáváme.

Naše spolupráce probíhá na velmi profesionální úrovni. Jsme v těsném a pravidelném kontaktu s veliteli brigády, kteří působí přímo na štábu brigády, tj. ve velení brigády. Velitelé osobně pravidelně obcházejí mužstvo a zjišťují jejich nejaktuálnější potřeby a ty pak zapisují do seznamů. Seznamy jsou tak vytvářeny na celobrigádní úrovni (přes 5.000 vojáků) a jsou pravidelně aktualizovány. Seznamy nám pak zasílají a my tu zde v ČR podle nich nakupujeme. Nekupuje se nic zbytečného navíc. Vše jim pak osobně vozíme. Veškerou materiální pomoc osobně předáváme vojákům na frontě a pořizujeme z toho fotodokumentaci, kterou pravidelně zveřejňujeme na sociálních sítích. Nejednou s námi natáčeli také reportéři z ČT24 a dokumentovali tak naši činnost a předávání materiální pomoci vojákům přímo na frontě. Od vojáků také vždy obdržíme protokoly o předání – převzetí darů. Vše se tak dostává přesně tam kam má a přesně tomu, komu je to nejvíce potřeba. Pohonné hmoty si hradíme vždy ze svých vlastních prostředků, případně nám s pohonnými hmotami pomáhají přímo vojáci, ke kterým jezdíme – nikdy neplatíme pohonné hmoty z darovaných peněz na tuto sbírku – veškeré prostředky tak putují na zakoupení materiální podpory na zlepšení polních podmínek vojáků na frontě.

Materiální pomoc sestává hlavně z: trvanlivých potravin, kávy, čaje, cukru, těstovin, rýže, instantních čínských polévek či polévek do hrníčku, nejrůznějších masových konzerv, paštik, sladkostí, příp. dalších jídel, ve kterých je velký obsah cukru, energy drinky, energy tyčinky, suchary, krekry, balené croissanty, hygienické potřeby, léky na zmírnění bolesti, prostředky na zastavení krvácení (např. škrtidla apod.), stanů, spacáků, karimatek, ešusů, nejrůznější ochranné pomůcky (vesty, helmy, chtániče), vojenská obuv (kanady), rukavice, termoprádlo či teplé ponožky, mikiny, čepice, rukavice, dalekohledy, tablety a drony, elektrospotřebiče jako např. mikrovlnka, lednička nebo mrazák, dále také dieselové elektrocentrály a mnoho dalšího.

Pokud budete chtít někdo pomoci materiálně, můžete přinést jakoukoliv věc uvedenou na výše uvedeném seznamu. Vše organizuji já a moji rodiče. K zastižení jsme kdykoliv na čísle 773 277 883 nebo 608 940 437. Materiální pomoc shromažďujeme na adrese v ul. Na Vrcholu 2582/17, Praha 3 - Žižkov.

Budeme moc rádi za Váš finanční příspěvek na materiální pomoc i za materiální pomoc samotnou.

Cesta za 24. mechanizovanou brigádou na Donbas

13. 11. 2022

Konečně se s Vámi mohu podělit o fotky z naší cesty na Donbas. Za fotografie děkuji Ray Baseley, jsou skvělé. Časem zveřejníme další, ale teď nejdříve fotky z předání materiální pomoci pro 24. mechanizovanou brigádu krále Daniela.

Poprvé jsme zajeli za 24. mechanizovanou brigádou. Jsou na velmi těžkém úseku na východní frontě. Jde o brigádu, která potřebuje velice pomoci, neboť prošla řadou těžkých bojů na východě Ukrajiny a její příslušníci nemají bohužel odpovídající materiální zajištění a vybavení na nadcházející zimu. Mnoho bylo zničeno v boji a nová výstroj se k nim buď nedostává nebo jen pomalu.

Proto naše materiální pomoc v podobě termoprádla, mikin a čepic přijde velmi vhod. Celkem je o více než 125 sad. Vojáky to jistě zahřeje nejen na těle, ale i u srdce. Přivezli jsme jim také tři velké role „izolonu”, jde o termoizolační látku, díky které si budou moci zateplit a zútulnit svoje zákopy, okopy. Co se elektroniky týká, tak jsme jim přivezli 5 tabletů Lenovo Tab P11 Pro i s 256 GB paměťovými kartami.

Dále jako již tradičně také spoustu jídla, za což bych chtěl poděkovat všem, kdo nám vozíte jídlo k nám do naší žižkovské garáže na adrese: Na Vrcholu 17, Praha 3 - Žižkov. Mockrát všem děkuji. Můžete se u nás stavit téměř kdykoliv 🙂

Tentokrát jsme přivezli také velké množství lékařského materiálu, obvazy, škrtidla, desinfekce, léky apod. Děkuji všem, kdo toto vše k nám do garáže přinesli.

Chtěl poděkovat všem, kdo přispíváte na naši finanční sbírku. Bez Vašich darů bychom nic z tohoto nedokázali. Díky Vám můžeme již téměř 9 měsíců pomáhat ukrajinským vojákům v první linii fronty. Děkuji.

NEPRŮSTŘELENÉ VESTY JIŽ PUTUJÍ NA UKRAJINU

08. 03. 2022

Z vybraných peněz se podařilo vybavit neprůstřelnými vestami a dalším vybavením již více než 30 vojáků.

Děkujeme mockrát všem, kteří přispěli či sdíleli informace o této sbírce mezi svými přáteli, známými, kolegy či rodinou.

Moc si vážíme Vaší pomoci a podpory! Podpora konkrétním vojákům u konkrétní jednotky má svůj smysl a jde o velmi efektivní a konkrétní pomoc!

Sbírka i nadále pokračuje. Kromě neprůstřelných vest budeme také pořizovat i lékařské vybavení pro vojenské mediky v přední linii, aby mohli efektivně zachraňivat lidské životy!

Podílejme se spolu na vítězstvích a úspěších 128. zakarpatské brigády i nadále! Společně k vítězství!

Sbírku již podpořilo 6610 dárců

„Never forget 1968!“
1 789 Kč — Vlastislav před měsícem

20 Kč — Anonymní dárce před měsícem

20 Kč — Anonymní dárce před měsícem

20 Kč — Anonymní dárce před měsícem

20 Kč — Anonymní dárce před měsícem

20 Kč — Anonymní dárce před měsícem

9 091 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Děkujeme vám všem a držte se!“
12 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

2 112 Kč — Anonymní dárce před měsícem

666 Kč — Vlastimil Kornas před měsícem