Pejskařka Marta potřebuje nový vozík

Hluboká nad Vltavou / Sbírku organizuje Marta Pöchmannová

Pejskařka Marta potřebuje nový vozík

0 %

Vybráno 416 827 Kč z 400 000 Kč
Zbývá -644 dnů
Sbírka byla ukončena 09. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Marta, je mi 32 let a v listopadu to bude 20 let, co jsem prošla autoimunitním onemocněním a zůstala jsem na invalidním vozíku i přes můj hendikep jsem však velká pejskařka a kynologie hraje v mém životě velmi důležitou roli.

Jak mi sbírka pomůže?

Kynologie je pro vozíčkáře náročný sport. Potýkám se s bariérami na sportovišti a v ubytování i při soustředěních a čelím konkurenci zdravých závodníků. Někdy je tak pro mě těžší získat energii a elán bojovat dál. Abych byla schopná v závodech s mými 3 psy obstát, tak potřebuji nový elektrický vozík, na který nemám od pojišťovny nárok, protože nemám postižené ruce. Na můj starý vozík mi přispěla rodina, ale to už je bez mála 20 let, a tak je už použitelný jen díky veliké práci opravářů a drahých náhradních dílů. Vozík v takovém stavu je nebezpečný jak pro mě, tak pro moje okolí.

Je velké množství druhů el. vozíků, ale já bohužel díky náročnosti terénu v kynologii nemám moc na výběr. Elektrický vozík samozřejmě nepoužívám pouze při zkouškách a závodech, ale i při trénincích a procházkách, které mé feny udržují ve správné sportovní kondici.

Terénní vozíky jsou velmi finančně nákladné. Ten, který potřebuji já (Magic 360 od firmy Medico) stojí 400 000,- Kč. 

Bohužel momentálně stejný osud přišel jak u auta, tak i u mého mechanického vozíku, a proto nejsem schopná si ani sebemenší část uhradit sama a prosím vás touto cestou o pomoc.

Kynologie jako životní poslání

Mám 3 fenky. 13letou Terezku kříženku z útulku, 9letou letou Gerušku německou ovčandu a 7měsíční belgickou ovčandu Malinois Atarku. S Terezkou a Geruškou jsem složila 25 zkoušek z výkonu, a to i vrcholové a odzávodily jsme mnoho závodů.

S Terezkou a krysařicí mé mamky Bedřiškou, po složení canisterapeutických zkoušek, jsme docházely do různých stacionářů a domovů pro seniory.

Terezka i Geruška jsou mi zároveň asistenčními fenami, které si připravuji sama a Atynka je již ve výcviku také. Velkou nadějí pro mě je má nejmladší fenka Atar, se kterou mám naději si splnit svůj životní sen a sice reprezentovat Českou republiku nebo se o to alespoň pokusit. Toho nemůžu nikdy dosáhnout, pokud nebudu mít v pořádku elektrický vozík.

Nový elektrický vozík mi ubere spousty starostí, a tak mi bude zbývat více energie do tréninků a závodů.

Budu moc ráda za jakýkoliv příspěvek

Obrovské díky !

11. 07. 2022

Ráda bych vám všem moc poděkovala. Na začátku sbírky jsem vůbec nečekala, že by bylo reálné vybrat byť část z této astronomické ceny mého zamýšleného elektrického vozíku, a proto jsem měla v záloze i jiny levnější, který by ovšem ale nebyl pro mou činnost vhodný, a byla bych dost limitovaná. Stále tomu nemůžu uvěřit, že můj sen se stal skutečností a ani nedokážu slovy vyjádřit jak moc jsem šťastná. Už se moc těším na první tréninky poslušnosti, a první stopu s Atynkou a Geruškou. Už teď vymýšlím nové trasy procházek kam bychom se mohly s holkami vydat. Ještě jednou moc děkuji všem kteří jste mi pomohli splnit pro mě nemyslitelné DĚKUJI MOC! 
Děkuji za vše

S pozdravem
Marta Pöchmannová
 

Poděkování

11. 05. 2022

Ráda bych vám všem moc poděkovala za příspěvky, které do sbírky posíláte. Teď je to 37 hodin od zveřejnění sbírky na FB a je vybráno 118 269,-. Stále tomu nemůžu uvěřit, připadám si jako ve snu. Je dojemné vidět tu obrovskou snahu vás všech šířit tuto sbírku dál mezi své přátele, a snažíte se vymýšlet nové a nové způsoby jak oslovit další lidi i firmy. Moc si toho vážím, nabíjí mě to optimizmem a sílou bojovat dál!

Sbírku již podpořilo 356 dárců

„Ať vám to dobře jezdí 🥰“
373 Kč — Iva před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Hodně štěstí a zdraví pro Vás i Vaše chlupatý kámošky ❤️“
1 000 Kč — Monika před 2 lety

„Držím palce Marti :-) “
2 000 Kč — Václav Ouška před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držíme palce 🍀👏✊“
500 Kč — Jarka a Ninka před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety