Pejskařka Marta potřebuje nový vozík

Hluboká nad Vltavou / Organizer: Marta Pöchmannová zc.manzes@ikjat

0 %

Pejskařka Marta potřebuje nový vozík

Amount raised 232 719 Kč of 400 000 Kč goal
Left 48 days
58 % z původního cíle
The campaign has ended 09. July 2022

Help by sharing

Jmenuji se Marta, je mi 32 let a v listopadu to bude 20 let, co jsem prošla autoimunitním onemocněním a zůstala jsem na invalidním vozíku i přes můj hendikep jsem však velká pejskařka a kynologie hraje v mém životě velmi důležitou roli.


Jak mi sbírka pomůže?

Kynologie je pro vozíčkáře náročný sport. Potýkám se s bariérami na sportovišti a v ubytování i při soustředěních a čelím konkurenci zdravých závodníků. Někdy je tak pro mě těžší získat energii a elán bojovat dál. Abych byla schopná v závodech s mými 3 psy obstát, tak potřebuji nový elektrický vozík, na který nemám od pojišťovny nárok, protože nemám postižené ruce. Na můj starý vozík mi přispěla rodina, ale to už je bez mála 20 let, a tak je už použitelný jen díky veliké práci opravářů a drahých náhradních dílů. Vozík v takovém stavu je nebezpečný jak pro mě, tak pro moje okolí.

Je velké množství druhů el. vozíků, ale já bohužel díky náročnosti terénu v kynologii nemám moc na výběr. Elektrický vozík samozřejmě nepoužívám pouze při zkouškách a závodech, ale i při trénincích a procházkách, které mé feny udržují ve správné sportovní kondici.


Terénní vozíky jsou velmi finančně nákladné. Ten, který potřebuji já (Magic 360 od firmy Medico) stojí 400 000,- Kč. 

Bohužel momentálně stejný osud přišel jak u auta, tak i u mého mechanického vozíku, a proto nejsem schopná si ani sebemenší část uhradit sama a prosím vás touto cestou o pomoc.


Kynologie jako životní poslání

Mám 3 fenky. 13letou Terezku kříženku z útulku, 9letou letou Gerušku německou ovčandu a 7měsíční belgickou ovčandu Malinois Atarku. S Terezkou a Geruškou jsem složila 25 zkoušek z výkonu, a to i vrcholové a odzávodily jsme mnoho závodů.

S Terezkou a krysařicí mé mamky Bedřiškou, po složení canisterapeutických zkoušek, jsme docházely do různých stacionářů a domovů pro seniory.

Terezka i Geruška jsou mi zároveň asistenčními fenami, které si připravuji sama a Atynka je již ve výcviku také. Velkou nadějí pro mě je má nejmladší fenka Atar, se kterou mám naději si splnit svůj životní sen a sice reprezentovat Českou republiku nebo se o to alespoň pokusit. Toho nemůžu nikdy dosáhnout, pokud nebudu mít v pořádku elektrický vozík.

Nový elektrický vozík mi ubere spousty starostí, a tak mi bude zbývat více energie do tréninků a závodů.

Budu moc ráda za jakýkoliv příspěvek

Poděkování

11. 05. 2022

Ráda bych vám všem moc poděkovala za příspěvky, které do sbírky posíláte. Teď je to 37 hodin od zveřejnění sbírky na FB a je vybráno 118 269,-. Stále tomu nemůžu uvěřit, připadám si jako ve snu. Je dojemné vidět tu obrovskou snahu vás všech šířit tuto sbírku dál mezi své přátele, a snažíte se vymýšlet nové a nové způsoby jak oslovit další lidi i firmy. Moc si toho vážím, nabíjí mě to optimizmem a sílou bojovat dál!

272 donations

“Moc dekuji za vse,co pro nas vsechny pejskare delas.Jsi nejuzasnejsi zenska a moc dekujeme.MTR”
2 000 Kč — KEVIN a MARVIN about 4 hours ago

“Hodně štěstí”
373 Kč — Lenka Zbraňková about 5 hours ago

1 221 Kč — Dana Budíková about 9 hours ago

50 Kč — Anonymous donor about 15 hours ago

252 Kč — Jan Šlechta 1 day ago

“Z přátelství, ke čtyřnoháčům i čtyřkoláčům. Držte se!”
450 Kč — tom.belohlavek@centrum.cz 1 day ago

“Hodně štěstí!”
252 Kč — Míla 1 day ago

252 Kč — Anonymous donor 1 day ago

1 331 Kč — Anonymous donor 1 day ago

777 Kč — Juraj Greš 1 day ago