Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Moravičany / Sbírku organizuje Sona Jochecová

{}

Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

0 %

Vybráno 51 500 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1188 dnů
Sbírka byla ukončena 18. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče je o to náročnější, protože chlapec je agresivní a trpí sebepoškozováním. Maminka je na péči sama a situace se zhoršuje. S vaší pomocí by chtěla vybrat finance na odlehčovací pobyt.

Soužití je extrémně těžké. Maminka Soňa vychovává ještě 12letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. Žijí v malém domečku, který má 4 místnosti. Většinu času tráví v jednom pokoji.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt do pražských Bohnic.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9 000 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 4 pobyty, benzín a denního stacionáře.

Každá pomoc je vzácná. Děkuju.

 

Soňa Jochecová

 

Poděkování

19. 02. 2021

Rádi bychom z celého srdce poděkovali nadaci Znesnaze21 a všem milým dárcům za obrovskou pomoc s vybraním celé částky, která bude sloužit na zaplacení odlehčovacího pobytu pro našeho syna Petříka. Péťa trpí velmi těžkou formou autismu a péče o něj je extrémně náročná. Tento týdenní pobyt vždy jednou za měsíc nám rodičům pomůže si odpočinout, vyřešit lékaře a resty a věnovat se dceři Vanessce, pro kterou je tato situace s těžkými záchvaty Petříka velmi náročná. Pobyt v Praze ukáže Petříkovi nové situace, zažije nové věci, pozná kamarády a uvidí spoustu nových míst.

Pro všechny z nás je to jediná možnost, jak nabrat síly a dál bojovat s nepřízní osudu.

Ze zbytku peněz, které se vybraly, zaplatíme cestu do Prahy.

Moc Vám všem děkujeme, jste úžasní❤️

Soňa Jochecová s rodinou

Sbírku již podpořilo 71 dárců

„Hodně Božího požehnání celé rodině!“
1 000 Kč — Helena před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„znesnáze21 slaví 1. narozeniny! “
4 886 Kč — znesnáze21 před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

130 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Prejeme Vám mnoho sil a pevné zdraví. Držte se!“
1 500 Kč — Zuzanka a Barca před 3 lety