Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Moravičany / Sbírku organizuje Sona Jochecová zc.manzes@anosavocehcoj

{}
0 %

Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Vybráno 34 973 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 60 dnů
70 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče je o to náročnější, protože chlapec je agresivní a trpí sebepoškozováním. Maminka je na péči sama a situace se zhoršuje. S vaší pomocí by chtěla vybrat finance na odlehčovací pobyt.

Soužití je extrémně těžké. Maminka Soňa vychovává ještě 12letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. Žijí v malém domečku, který má 4 místnosti. Většinu času tráví v jednom pokoji.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt do pražských Bohnic.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9 000 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 4 pobyty, benzín a denního stacionáře.

Každá pomoc je vzácná. Děkuju.

 

Soňa Jochecová

 

Sbírku již podpořilo 56 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Láska je mocná a jen s ní dokážeme uzvednout neuzvednutelné. Děkuji za Vaši lásku k nejbližším! Bůh s Vámi.“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Mám téměř 6ti letého vnoučka s ADHD“
300 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„"Chválu vzdejte Hospodinu, protože je dobrý, vždyť jeho milosrdenství je věčné! Hospodin je se mnou, jako můj pomocník. Hospodin je má síla." Žalm 118“
2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

300 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

298 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

Další běžící sbírky

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka
382 %

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Školka pro Verunku
70 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury