Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Moravičany / Organizer: Sona Jochecová zc.manzes@anosavocehcoj

{}
0 %

Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Amount raised 51 500 Kč of 50 000 Kč goal
Left -985 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 18. March 2021

Help by sharing

Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče je o to náročnější, protože chlapec je agresivní a trpí sebepoškozováním. Maminka je na péči sama a situace se zhoršuje. S vaší pomocí by chtěla vybrat finance na odlehčovací pobyt.

Soužití je extrémně těžké. Maminka Soňa vychovává ještě 12letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. Žijí v malém domečku, který má 4 místnosti. Většinu času tráví v jednom pokoji.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt do pražských Bohnic.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9 000 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 4 pobyty, benzín a denního stacionáře.

Každá pomoc je vzácná. Děkuju.

 

Soňa Jochecová

 

Poděkování

19. 02. 2021

Rádi bychom z celého srdce poděkovali nadaci Znesnaze21 a všem milým dárcům za obrovskou pomoc s vybraním celé částky, která bude sloužit na zaplacení odlehčovacího pobytu pro našeho syna Petříka. Péťa trpí velmi těžkou formou autismu a péče o něj je extrémně náročná. Tento týdenní pobyt vždy jednou za měsíc nám rodičům pomůže si odpočinout, vyřešit lékaře a resty a věnovat se dceři Vanessce, pro kterou je tato situace s těžkými záchvaty Petříka velmi náročná. Pobyt v Praze ukáže Petříkovi nové situace, zažije nové věci, pozná kamarády a uvidí spoustu nových míst.

Pro všechny z nás je to jediná možnost, jak nabrat síly a dál bojovat s nepřízní osudu.

Ze zbytku peněz, které se vybraly, zaplatíme cestu do Prahy.

Moc Vám všem děkujeme, jste úžasní❤️

Soňa Jochecová s rodinou

71 donations

“Hodně Božího požehnání celé rodině!”
1 000 Kč — Helena 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“znesnáze21 slaví 1. narozeniny! ”
4 886 Kč — znesnáze21 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

130 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Prejeme Vám mnoho sil a pevné zdraví. Držte se!”
1 500 Kč — Zuzanka a Barca 3 years ago

Discover more

Merry Christmas for children of single parents
55 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
46 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie

Vánoční sbírka pro kočky ze Sluníčka
59 %

Vánoční sbírka pro kočky ze Sluníčka