Nutná oprava auta pro brášky s autismem: Páťu a Páju

Královéhradecký kraj / Sbírku organizuje Zlatuše Beierová

{}

Nutná oprava auta pro brášky s autismem: Páťu a Páju

0 %

Vybráno 6 193 Kč z 61 877 Kč
Zbývá -474 dnů
Sbírka byla ukončena 28. února 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

S manželem máme dva syny, které velmi milujeme. Pavlíčkovi je 7 let. Jeho psychický i fyzický vývoj je však bohužel na úrovni ročního dítěte. Má autismus 4. stupně, je po transplantaci srdce a jeho tělo nezvládá klasickou stravu. Jídlo musí mít přes vývod do žaludku – peg. Jeho chůze je nestabilní, tudíž máme speciální kočárek.

Páťovi je 11 let. Jeho psychický i fyzický vývoj je na úrovni 8letého dítěte, ale bohužel se jeho stav horší. Má autismus 4. stupně, genetickou hyperaktivitu a retardaci. V týdnu je ve škole.

Komplikace spojené s péčí

Před rokem jsem s manželem a dvěma hendikepovanými syny žili v domě, kde nebyly vhodné hygienické podmínky. Nyní jsem v pronájmu, ale hledáme vhodný bezbariérový byt, což je velmi komplikované, protože v současné době jsme s manželem oba doma a pečujeme o kluky. Pro jednu osobu by byla péče nezvládnutelná.

Páťa má navíc nyní častější kontroly u své psychiatričky. Již 6x musel být kvůli záchvatům vzteku a sebepoškozování hospitalizován v léčebně v Havlíčkově Brodě.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu obou chlapců jsme získali dotaci na automobil, který jsme pro jejich přepravu nutně potřebovali. V současné chvíli jsou však na autě nezbytné opravy ve výši přes 60 000, -.

Jak sbírka pomůže

Tím, že s manželem oba permanentně pečujeme o nemocné chlapce, nemáme možnost chodit do práce a vlastním přičiněním si vydělat peníze na nutné opravy. Nyní se bojíme, abychom nebyli nuceni auto prodat a úřadu práce vrátit peníze.

Všichni jsme na autě závislí už jen tím, že musíme jezdit k lékařům do různých měst.

Kluci vzhledem k autismu nezvládají přepravu hromadnými prostředky. Ruch a větší množství lidí v nich vyvolává jejich záchvaty.

Za jakoukoliv pomoc budeme velmi vděční.

Sbírku již podpořilo 6 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

778 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety