Nový život pro děti z Líský

Praha, Kladensko / Sbírku organizuje Monika Vilímová

{}

Nový život pro děti z Líský

0 %

Vybráno 341 794 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -1263 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Nedávnou událost v obci Líský není třeba dlouze popisovat. Muž zde zastřelil svou družku, její matku a pak i sám sebe. Dva sourozenci, třítýdenní chlapeček a dvanáctiletá dívka, přišli při rodinné tragédii o maminku a babičku. Pomozme jim zajistit nový život.

U zdravotnické záchranné služby pracuji 10 let a tento výjezd patřil k těm nejnáročnějším, které jsem zažila. I proto, že na místě zůstal teprve třítýdenní chlapeček. Jeho dvanáctiletá sestra byla v té době naštěstí u svého tatínka.

Když jsme onu listopadovou sobotu dorazili s kolegy ze záchranné služby, od policie a hasičů do obce Líský, vůbec jsme nepředpokládali, co nás čeká. Sousedé slyšeli z domu dětský pláč, ale nikdo jim neotvíral. Na dvoře jsme pak spatřili tři mrtvá těla. Policisté ze zásahové jednotky v domě objevili miminko v dětské postýlce. Bylo v klidu a zahřáté, ale naprosto vyčerpané. Chlapeček zde musel být sám téměř celý den.

Miminko jsme převezli do Fakultní nemocnice v Motole. Působím zde jako vrchní sestra dětského urgentního příjmu a věděla jsem, že bude ve skvělých rukách a od kolegů dostane veškerou potřebnou zdravotní i sociální péči. Je v nejlepším pořádku, pečovat o něho budou příbuzní, kteří si jej ihned vzali k sobě. Sami nyní čekají narození vlastního dítěte.

Neumím si pro něho představit lepší náhradní rodinu. A i přes to všechno, co se stalo, bude mít krásné dětství a společně vše zvládnou,“ říká dlouholetá přítelkyně chlapcových příbuzných.

O dívku bude pečovat její tatínek.

S otcem jsem v kontaktu. O pomoc nikoho nežádal. O to víc jsem přesvědčen, že peníze, které sbírka přinese, rozumně využije k tomu, aby alespoň po materiální stránce teď ani v budoucnosti nestrádala," dodává starosta obce Líský Štěpán Hon.

Pro obě rodiny je to zcela nenadálá a náročná situace. Proto jsem se rozhodla založit sbírku na znesnázi21, abychom společně rodinám alespoň trochu ulevili a dětem umožnili začít nový, snad už jen radostný život.

Mnohokrát děkuji všem, kteří přispějí. Výtěžek této sbírky je určený na to, abychom získali potřebné prostředky na péči a výchovu dětí a pomohli rodinám se s touto situací vyrovnat. Peníze budou mezi obě děti rozděleny rovným dílem. Polovinu dostanou rodiny vyplacenou po ukončení sbírky, polovina bude uložena na spořicí účty, ze kterých budou moci děti později hradit například náklady na vzdělání. Garantem účelného využití prostředků bude Nadační fond pomoci.

Monika Vilímová, zdravotnická záchranářka

Díky všem dárcům !!!

24. 02. 2021

Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět a pomoci tak malému Alexovi do nového života. Moc si toho vážíme! 

Poděkování dárcům

22. 02. 2021

Vážení dárci, velmi si vážíme pomoci Vás všech, kteří nám pomohli v této vážné, těžké a nelehké situaci.

Ze srdce chceme poděkovat organizaci Znesnaze21, všem firmám a v neposlední radě všem jednotlivcům, kamarádům a známým.

Díky ze tu jste, táta Lily

Partneři sbírky 1

Monika Vilímová

Zdravotnická záchranářka ZZS SČK a vrchní sestra dětského urgentního příjmu ve Fakultní nemocnici v Motole

Sbírku již podpořilo 340 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

10 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

144 Kč — Petr před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Veselé Vánoce“
500 Kč — TK před 3 lety

500 Kč — Petra Zářecká před 3 lety

500 Kč — M. Ģříbková před 3 lety

„Modlíme se k Bohu, aby dal dětem nový začátek v milujících rodinách“
250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Bydža před 3 lety

200 Kč — Kiki před 3 lety