Nový začátek pro Ernesta po amputaci nohy

Vysoké Mýto / Sbírku organizuje Ernest Bykar

{}
0 %

Nový začátek pro Ernesta po amputaci nohy

Vybráno 14 713 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -587 dnů
25 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Pan Ernest se už 21 let léči s cukrovkou. Nemoc ho před třemi lety připravila nejprve o prsty na noze. Tím, bohužel, trápení neskončilo a Ernestovi museli amputovat nohu v bérci.

„Začalo to puchýři u prstu na jedné noze, postupně se mi tam udělala díra. Chodil jsem na převazy, ale bohužel, za pár týdnů jsem dostal vysoké horečky, následovala hospitalizace a lékař mi oznámil, že zánět je natolik vážný, že mi prsty uříznou. Zánět se rozšířil do celého těla, přidala se otrava krve a noha stále hnisala, a tak došlo na nejhorší,“ popisuje Ernest těžké chvíle.

Operace odstartovala velký nápor na psychiku. „Měl jsem velké deprese, se kterými bojuju i dnes. Ztratil jsem práci, s přítelkyní jsme najednou neměli jak zaplatit nájem a přišli jsme o střechu nad hlavou.“

Záchranu našli v domě matky přítelkyně, kde však nemají příliš soukromí a bydlení není přizpůsobené Ernestovu postižení. „Velmi nás to zasáhlo. Žiju navíc v nejistotě, zda nepřijdu i o druhou nohu,“ dodává.

S vaší pomocí bych rád našel pro sebe a přítelkyni vhodný podnájem, který uleví mému hendikepu. Příspěvky použijeme na zaplacení prvních nájmů a na vybavení bytu. Děkujeme za jakoukoli pomoc.

 

Sbírku již podpořilo 16 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

790 Kč — Pavel před 2 lety