Nový start pro samoživitelku Zuzanu a syna Williama

Praha / Sbírku organizuje Zuzana Kuklová

{}

Nový start pro samoživitelku Zuzanu a syna Williama

0 %

Vybráno 27 000 Kč z 27 000 Kč
Zbývá -879 dnů
Sbírka byla ukončena 17. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Zuzana a jsem maminka samoživitelka 8 letého syna Williama. Jsme ze Slovenska s trvalým pobytem v České republice. Před 9 lety se nám s tatínkem Williama narodila dcerka Isabella s nemocí motýlích křídel. Když jí byl 1 rok, zemřela. Wiliam se narodil rok po této tragické události. Manžel se s odchodem naší dcerky nedokázal smířit a začala narůstat jeho agresivita. Krátce po narození syna jsem kvůli domácímu násilí manžela opustila. Museli jsme odejít z hodiny na hodinu, bez věcí do azylového domu v Praze, kde jsme zůstali několik měsíců. Střídali jsme ubytování kde se dalo, protože můj finanční příjem nám vystačil jen na přežití. O práci jsem bohužel přišla. Vycestovat na Slovensko jsme nemohli, protože nastal rozsudkem upravený styk otce se synem a byl vydaný zákaz synova vycestování na Slovensko. Můj exmanžel neunesl, že byl syn svěřený do mojí péče a napadl mě na veřejnosti. Skončila jsem v nemocnici s otřesem mozku, zlomeným nosem a rozbitou čelistí. Podala jsem trestní oznámení za ublížení na zdraví. Nemohla jsem pracovat, soudem přiznané výživné nepřicházelo a dostala jsem se do insolvence. Pomocí nadace Terezy Maxové jsem si našla práci na poloviční úvazek. Do toho přišla pandemie Covid, syn nechodil do školy a s narůstajícím tlakem mi začaly intenzivní migrény a začala jsem být velmi citlivá na hluk. Začala jsem pracovat z domova, i kvůli stále se měnícím nařízením ohledně docházky do školy a přetrvávající pandemii. Příjem financí je stále jen na přežití. Zdravotně na tom stále nejsem moc dobře.

Minulý měsíc nám skončil pronájem v malém bytu blízko Williamovy školy, který jsme předtím několikrát prodlužovali. Paní majitelka už nebyla ochotná smlouvu prodloužit. Narychlo jsme si našli ubytování v zahradním domku blízko synovy školy, ale podmínky byly doslova nesnesitelné a skončili jsme v krizovém centru pro matky s dětmi v Praze. OSPOD nesouhlasí s naším vycestováním na Slovensko a o souhlas otce bojuji už více než rok. Soud dosud ve věci našeho vycestování nerozhodl.

Prosím Vás o jakoukoliv finanční pomoc, abychom se synem našli stabilní bydlení. Otec o syna už nejeví zájem. Když mi pomůžete zajistit finance na složení nájmu a kaucí, věřím, že budu schopná se o nás dál již postarat a udržet si bydlení, jako jsem to zvládala dosud.

Syn je velmi veselý a přátelský. Miluje přírodu a vyhledává dobrodružství. Oba jsme velmi kreativní a moc rádi si zpíváme. Přihlásila jsem se do školy na obor umělecký pozlacovač, restaurátor. Rýsuje se mi brigáda v restaurátorství pražských historických objektů a památek. Snažím se si přivydělat učením angličtiny, šitím a restaurováním rámů obrazů.

Věřím, že díky dalšímu vzdělání a novým dovednostem budu moci zajistit pro sebe i syna o něco vyšší příjem. A do budoucna vše lépe zvládat.

Děkuji Všem za pomoc. Zuzana a William

Cílová částka se vybrala! Děkujeme.

17. 02. 2022

Jste opět neskuteční! Díky Vaší podpoře teď maminka Zuzana se svým osmiletým Williamkem můžou zažít nový start do života. Nyní si samoživitelka se synem mohou najít nové bydlení a odpíchnout se od dna. Děkujeme, že s námi držíte!

Cílová částka se vybrala! Děkujeme.

17. 02. 2022

Cílová částka se vybrala! Děkujeme.

17. 02. 2022

Sbírku již podpořilo 11 dárců

21 151 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať je brzo lépe :)“
500 Kč — Lukas před 2 lety

„Opatrujte se a nebojte si říct o pomoc, když je to potřeba. “
414 Kč — Lucie S. před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Pelíšek před 2 lety

„Milá Zuzko, pokud by Vás napadlo s čím by se Vám hodila pomoc - ozvěte se na k.palasova@seznam.cz a třeba něco vymyslíme, co by ještě pomohlo! Držím palce. KP.“
500 Kč — Klára P. před 2 lety

„Zuzi, držte se! “
500 Kč — Zuzana před 2 lety