Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu

Luže / Sbírku organizuje Jarmila Radimecká

{}

Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu

0 %

Vybráno 18 185 Kč z 16 000 Kč
Zbývá -1123 dnů
Sbírka byla ukončena 20. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Kristýna, které je dnes dvacet pět let, neměla jednoduché dětství. Ví, co to znamená bydlet v azylovém domě, kde se se svou matkou a sourozenci několikrát ocitla, proto se chtěla v životě vyvarovat chyb a mít fungující a šťastnou rodinu

  Jenže člověk míní a život mění. Nyní se nachází v těžké životní situaci, kdy by potřebovala pomoci s uhrazením kauce a případně částí nájmu, aby mohla bydlet s oběma dcerami Natálkou i Maruškou.

Před šesti lety se jí narodila dcera Maruška, opustil ji přítel a ocitla se bez střechy nad hlavou. Péči o malou Marušku tak převzala babička. Maminka Kristýna však byla s holčičkou v častém kontaktu a snažila si hledat bydlení. Vše se ale opět zkomplikovalo, když zjistila, že je znovu těhotná.

Po narození druhé dcery Natálky se situace opakovala. Nový přítel ji opět opustil a ona zůstala s mladší dcerou Natálkou sama, bez střechy nad hlavou. Nějakou dobu bydlely u rodičů, ale rodina je hodně početná a soužití bylo složité.

V této chvíli začala Kristýna spolupracovat s oblastní charitou a na nějaký čas musela využít bydlení v azylovém domě, potom se našel podnájem, ale jen na dobu určitou, do 31.5.2021.

Sbírka jí umožní najít si nové bydlení a zaplatit nutnou kauci. O Natálku se maminka vzorně stará, často si k sobě bere i dceru Marušku. Obě děvčata k sobě mají hezký vztah a maminka chce zajistit vhodné bydlení a snaží se o vrácení Marušky do své péče, aby obě dcery konečně mohly vyrůstat vedle sebe.

Protože matka pobírá rodičovský příspěvek ve výši 10.000 Kč, výživné 2.000 Kč a přídavek na dítě 500 Kč, není osobou v hmotné nouzi a tudíž nemá nárok na dávku mimořádné okamžité pomoci, kterou by využila k úhradě kauce.

Oslava narozenin

26. 08. 2021

"Velká oslava v malém bytě"

Natálka společně se svým bratrancem a sestrou Maruškou oslavila 6. narozeniny svojí sestřičky.


"Máme střechu nad hlavou"

20. 05. 2021

Natálka posílá velkou pusu všem, kteří podpořili sbírku "Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu". Nový domov našla maminka Kristýna a dcera Natálka v Chrasti u Chrudimi. Bylo to narychlo, takže se musí zatím spokojit s 13 m2. Postel pro sestru Marušku se do tak malého prostoru už nevejde, takže nám nezbývá, než čekat, až se v domě uvolní větší byt, nebo hledat dál... Držte jim palce!

Partneři sbírky 1

Epimex

Partnerem sbírky je společnost Epimexdřevoobráběcí stroje.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

10 000 Kč — EPIMEX, spol. s r. o. před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím pěsti a přeji hodně štěstí!“
200 Kč — Jana před 3 lety

„Hodně štěstí“
2 112 Kč — Ondřej Bielak před 3 lety

„Držím palce.“
100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí :-)“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně Štěstí“
275 Kč — Denis před 3 lety