Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu

Luže / Organizer: Jarmila Radimecká zc.satirac.kh.hnhc@akcemidar.alimraj

{}
0 %

Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu

Amount raised 18 185 Kč of 16 000 Kč goal
Left -1012 days
114 % z původního cíle
The campaign has ended 20. May 2021

Help by sharing

Maminka Kristýna, které je dnes dvacet pět let, neměla jednoduché dětství. Ví, co to znamená bydlet v azylovém domě, kde se se svou matkou a sourozenci několikrát ocitla, proto se chtěla v životě vyvarovat chyb a mít fungující a šťastnou rodinu

  Jenže člověk míní a život mění. Nyní se nachází v těžké životní situaci, kdy by potřebovala pomoci s uhrazením kauce a případně částí nájmu, aby mohla bydlet s oběma dcerami Natálkou i Maruškou.

Před šesti lety se jí narodila dcera Maruška, opustil ji přítel a ocitla se bez střechy nad hlavou. Péči o malou Marušku tak převzala babička. Maminka Kristýna však byla s holčičkou v častém kontaktu a snažila si hledat bydlení. Vše se ale opět zkomplikovalo, když zjistila, že je znovu těhotná.

Po narození druhé dcery Natálky se situace opakovala. Nový přítel ji opět opustil a ona zůstala s mladší dcerou Natálkou sama, bez střechy nad hlavou. Nějakou dobu bydlely u rodičů, ale rodina je hodně početná a soužití bylo složité.

V této chvíli začala Kristýna spolupracovat s oblastní charitou a na nějaký čas musela využít bydlení v azylovém domě, potom se našel podnájem, ale jen na dobu určitou, do 31.5.2021.

Sbírka jí umožní najít si nové bydlení a zaplatit nutnou kauci. O Natálku se maminka vzorně stará, často si k sobě bere i dceru Marušku. Obě děvčata k sobě mají hezký vztah a maminka chce zajistit vhodné bydlení a snaží se o vrácení Marušky do své péče, aby obě dcery konečně mohly vyrůstat vedle sebe.

Protože matka pobírá rodičovský příspěvek ve výši 10.000 Kč, výživné 2.000 Kč a přídavek na dítě 500 Kč, není osobou v hmotné nouzi a tudíž nemá nárok na dávku mimořádné okamžité pomoci, kterou by využila k úhradě kauce.

Oslava narozenin

26. 08. 2021

"Velká oslava v malém bytě"

Natálka společně se svým bratrancem a sestrou Maruškou oslavila 6. narozeniny svojí sestřičky.


"Máme střechu nad hlavou"

20. 05. 2021

Natálka posílá velkou pusu všem, kteří podpořili sbírku "Natálka a Maruška chtějí bydlet spolu". Nový domov našla maminka Kristýna a dcera Natálka v Chrasti u Chrudimi. Bylo to narychlo, takže se musí zatím spokojit s 13 m2. Postel pro sestru Marušku se do tak malého prostoru už nevejde, takže nám nezbývá, než čekat, až se v domě uvolní větší byt, nebo hledat dál... Držte jim palce!

Patrons 1

Epimex

Partnerem sbírky je společnost Epimexdřevoobráběcí stroje.

8 donations

10 000 Kč — EPIMEX, spol. s r. o. 3 years ago

777 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Držím pěsti a přeji hodně štěstí!”
200 Kč — Jana 3 years ago

“Hodně štěstí”
2 112 Kč — Ondřej Bielak 3 years ago

“Držím palce.”
100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

3 500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně štěstí :-)”
1 221 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně Štěstí”
275 Kč — Denis 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished