Naděje pro malou Laurinku

Mladá Boleslav / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

Naděje pro malou Laurinku

0 %

Vybráno 608 162 Kč z 550 000 Kč
Zbývá -135 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše vnučka Laurinka se narodila předčasně v 25. týdnu s porodní váhou 610 g. Měřila 31 cm

Prvního půl roku svého života strávila ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a díky neskutečně obětavé práci zdravotníků přežila. Byl to pro nás zázrak!

Bohužel, však následky Laurinčina předčasného příchodu na svět nezůstaly bez zdravotních komplikací a trvalého postižení. Potýká se tak s dětskou mozkovou obrnou, poškozením mozku, zrakovým poškozením, hypertonickým syndromem, akrální spasticitou, epilepsií a dalšími přidruženými komplikacemi...

Jsme s manželem Laurinčiny prarodiče, vnučka nám byla hned po propuštění z nemocnice, svěřena do pěstounské péče. Rodiče vnučky holdovali alkoholu a drogám, matka si bohužel předčasný porod záměrně vyvolala.

Lékaři nevěřili, že dívenka přežije, život na tomto světě si vybojovala.

Nemohli jsme s manželem dopustit, aby skončila v ústavní péči. Od jejího narození jsme za ní jezdili do nemocnice a ani chvilku jsme neváhali postarat se o ni i do budoucna.

A věřte, není to pro nás úplně jednoduché, oba jsme již důchodci. Sama jsem prodělala onkologické onemocnění i mozkovou příhodu a nejsme již nejmladší. Jsme rozhodně přesvědčeni, že i Laura má právo na svoji rodinu, domov, lásku, a že si zaslouží cítit, že ji má někdo rád a postará se o ni.

Dnes je Laurince 16 měsíců. Její vývoj je značně opožděný, odpovídá cca 4 měsícům. Nesedí, ani neleze. Jezdíme s ní k odborníkům do Hradce Králové, Prahy i tady do Mladé Boleslavi. Následují rehabilitace a neurorehabilitace: 2-3 x týdně musí podstupovat neurorehabilitace v Praze, 2x týdně cvičíme Vojtovou metodou v Liberci, 5x denně cvičíme doma.

I přesto všechno je Laurinka moc hodná holčička, neustále rozdávající úsměvy na všechny strany. S cvičením se pere statečně s úsměvem a upřeným zrakem na mě, jako kdyby mi chtěla říct: "Neboj babi, já to dokážu, musíš být se mnou jen trochu trpělivá."

Věřím, a nikdy jsem nepřestala věřit, že tohle naše zlatíčko dokáže jednou posadit i lézt. Ať si všichni říkají, co chtějí. Já vím své!

Jak sbírka pomůže?

Naše společné příjmy nejsou nijak vysoké. Po zaplacení bydlení a dalších nezbytností nám mnoho nezůstane. Sice beru na Laurinku příspěvky, ale bohužel na to vše, co potřebuje pro svůj vývoj, to nestačí. Dát dohromady tolik prostředků není lehké. Laura potřebuje hlavně rehabilitace, lázně a pokračovat s cvičením. Ale také speciální kočárek, speciální botičky, které se šijí na míru, novou sedačku do auta, kompenzační a rehabilitační pomůcky.

Jsme nesmírně vděční za každou vaši pomoc, která pro nás znamená naději na lepší a kvalitnější život naší milované vnučky!

Děkujeme.

Poděkování

12. 02. 2024

 Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na naší sbírku. Jsme nesmírně vděčni za vaší pomoc, kterou jste nám poskytli formou financí, která nám umožňuje absolvovat veškeré cvičení na fyzioterapii, hypoterapii a neurorehabilitace za vertikalizační stojan a speciální sedačku do auta, speciální výživu na její růstovou a energickou pomoc při její zátěži a další potřebné věci, které by jsme si bez vaší pomoci nemohli dovolit i když to vše Laurinka nutně na svůj vývoj potřebuje. Jsme šťastni, že díky vám můžeme Laurince dopřát lepší a šťastnější život plný úsměvu v tak těžkém osudu, který jí potkal.

Děkuji vám za všechny děti, kterým pomáháte není nic hezčího než vidět šťastné usměvavé děti ke kterým život nebyl příznivý.

Přála bych si aby všechny děti na světě byli zdravé a měli krásné sluncem zalité, bezstarostné dětství plné lásky, radosti a štěstí.

Přejeme vám všem dárcům, kterým není lhostejný osud těchto dětí krásné a láskou naplněné dny a moc děkujeme za vaší přízeň i nadále, děkujeme za každou poslanou korunku, která pomáhá všem dětem a lidem v léčbě vykouzlit úsměv na tváři.

S láskou a vděčností Laurinka, babička Marie a děda Standa.

Do nového roku od Laurinky

02. 01. 2024

Přejeme všem dárcům jen to nejlepší v roce 2024 a děkujeme za Vaši nekonečnou popdoru, úžasná slova i finanční dary. Laurinka roste jako z vody, také dělá pokroky. Je nyní ve svých 2 letech na úrovni 6 měsíčního dítěte, ale je vidět, že chuť do života a užit se novým věcem má! Také je fascinována světýlky a miluje koukat se na televizní zprávy. To je ve zkratce její den. Především je to ale o cvičení a odpočinku. Její babička s dědou dělají maximum a nepolevují ani na chvíli. Jsou Laurinčiným pohonem i nejlepším přítelem. Dávají jim pocit bezpečí a díky nim je prokazatelně šťastnou holčičkou, navzdory všemu, čím si prošla.

My osobně jsme ve Znesnáze21 měli tu příležitost rodinu doma navštívit a opravdu musíme říct, že smekáme. Laurinka je hotový andílek, umí se i pěkně rozesmát a její babička s ní svičí s láskou a něhou. Dědeček je šprýmař, rád si s Laurinkou hraje a ukazuje jí, že na světe je i spoustu zábavy.

Jedno oko nezůstalo suché, a tak vám přinášime kromě pozdravu a fotek také video o Laurince a její babičce Marii, která o ní pečuje, video můžete vidět ve sbírce, nebo pod tímto odkazem. https://youtu.be/0YfdZOx_o0Y

Děkujeme za vaši přízeň. 💛

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 1120 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 30 000 Kč.

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

373 Kč — Linda Loydova před 5 měsíci

„🙏🏼“
100 Kč — Marti před 5 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

100 Kč — Lucie před 5 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci