Naděje pro malou Laurinku

Mladá Boleslav / Organizer: Marie Šekmarová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Naděje pro malou Laurinku

Amount raised 403 945 Kč of 550 000 Kč goal
Left 60 days
73 % z původního cíle
The campaign has ended 30. November 2023

Help by sharing

Naše vnučka Laurinka se narodila předčasně v 25. týdnu s porodní váhou 610 g. Měřila 31 cm

Prvního půl roku svého života strávila ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a díky neskutečně obětavé práci zdravotníků přežila. Byl to pro nás zázrak!

Bohužel, však následky Laurinčina předčasného příchodu na svět nezůstaly bez zdravotních komplikací a trvalého postižení. Potýká se tak s dětskou mozkovou obrnou, poškozením mozku, zrakovým poškozením, hypertonickým syndromem, akrální spasticitou, epilepsií a dalšími přidruženými komplikacemi...

Jsme s manželem Laurinčiny prarodiče, vnučka nám byla hned po propuštění z nemocnice, svěřena do pěstounské péče. Rodiče vnučky holdovali alkoholu a drogám, matka si bohužel předčasný porod záměrně vyvolala.

Lékaři nevěřili, že dívenka přežije, život na tomto světě si vybojovala.

Nemohli jsme s manželem dopustit, aby skončila v ústavní péči. Od jejího narození jsme za ní jezdili do nemocnice a ani chvilku jsme neváhali postarat se o ni i do budoucna.

A věřte, není to pro nás úplně jednoduché, oba jsme již důchodci. Sama jsem prodělala onkologické onemocnění i mozkovou příhodu a nejsme již nejmladší. Jsme rozhodně přesvědčeni, že i Laura má právo na svoji rodinu, domov, lásku, a že si zaslouží cítit, že ji má někdo rád a postará se o ni.

Dnes je Laurince 16 měsíců. Její vývoj je značně opožděný, odpovídá cca 4 měsícům. Nesedí, ani neleze. Jezdíme s ní k odborníkům do Hradce Králové, Prahy i tady do Mladé Boleslavi. Následují rehabilitace a neurorehabilitace: 2-3 x týdně musí podstupovat neurorehabilitace v Praze, 2x týdně cvičíme Vojtovou metodou v Liberci, 5x denně cvičíme doma.

I přesto všechno je Laurinka moc hodná holčička, neustále rozdávající úsměvy na všechny strany. S cvičením se pere statečně s úsměvem a upřeným zrakem na mě, jako kdyby mi chtěla říct: neboj, babi, já to dokážu, musíš být se mnou jen trochu trpělivá. Věřím, a nikdy jsem nepřestala věřit, že se dokáže jednou posadit i lézt. Ať si všichni říkají, co chtějí. Já vím své!

Jak sbírka pomůže?

Naše společné příjmy nejsou nijak vysoké, po zaplacení bydlení a dalších nezbytností nám mnoho nezůstane. Sice beru na Laurinku příspěvky, ale bohužel na to vše, co potřebuje pro svůj vývoj, to nestačí. Dát dohromady tolik prostředků není lehké. Laura potřebuje hlavně rehabilitace, lázně a pokračovat s cvičením. Ale také speciální kočárek, speciální botičky, které se šijí na míru, novou sedačku do auta, kompenzační a rehabilitační pomůcky.

Jsme nesmírně vděční za každou vaši pomoc, která pro nás znamená naději na lepší a kvalitnější život naší milované vnučky!

Děkujeme.

Patrons 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

753 donations

Nadační fond ŠKODA AUTO donors sent amount 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 30 000 Kč.

777 Kč — Ilona 1 day ago

400 Kč — Zdeněk Pavlíček 3 days ago

200 Kč — Anonymous donor 3 days ago

500 Kč — Anonymous donor 4 days ago

400 Kč — Anonymous donor 5 days ago

“Laurince ❤️❤️❤️”
200 Kč — Tereza 5 days ago

“Laurinko, to musíš zvládnout”
2 112 Kč — Hana 1 week ago

373 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Držím palce! ”
500 Kč — Simona s rodinou 1 week ago

1 200 Kč — GreenWeek SWAP a @škoda 1 week ago