Na přechodné období po náhlém odchodu tatínka

Lysá nad Labem / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Na přechodné období po náhlém odchodu tatínka

0 %

Vybráno 273 848 Kč z 98 000 Kč
Zbývá -643 dnů
Sbírka byla ukončena 19. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Život nás postavil před nečekanou situaci, ztratili jsme mého manžela a tatínka našich 3 synů. Ondrovi je 11 let, Jakubovi 9 a Jurajovi 7. Zpočátku neznatelná, ale nakonec velmi komplikovaná mozková příhoda měla tragický konec. Během krátké hospitalizace jsem se připravovala na všechny varianty, jen ne na tu nejhorší. 

Během 7 dnů se nám zhroutil doma celý svět.

Tomáš měl zvučný hlas a velmi vstřícný projev. Ti, kteří s ním mluvili pouze po telefonu, se následně těšili na reálné setkání. Ale jen někteří z nás měli to štěstí a šanci Tomáše poznat i osobně.

Letos by mu bylo 43 let. Rád sportoval – trénoval předškolní děti v Sokole, byl to pro něj relax a vracel se vždy nabitý energií. Děti v Sokole ho taky měly moc rády, od rodičů dětí chodily kladné ohlasy. Některé děti dokonce chtěly být jako on a naši synové dokonce jsou jako on – zdědili nejen nadšení pro sporty. Jsou to také živlové, hodně aktivní a nejraději by dělali úplně všechny sporty. Bohužel je teď s dědickým řízením problematické jim ale dopřát vše, do čeho by se rádi pustili.

Náš majetek s manželem je společný, stejně tak jako naše úspory. Čeká mě proto nyní dědické řízení, které bude zdlouhavé, než budeme mít se syny zase finanční jistotu. Jedná se pro nás tedy nyní o přechodné období, kdy na pokrytí všech výloh na život nemáme dostatek finanční rezervy.

Kromě nepopsatelného pocitu ztráty nám zůstal malý dvoupokojový byt a rozestavěný neobyvatelný dům. Děti nyní sdílí jeden pokoj a já spím vedle v obývacím pokoji. Dům byl naší srdcovou záležitostí. Pracovali jsme zde prakticky každý víkend nehledě na roční období. Přes mnohé překážky a náročnost projektu nás hnala dopředu představa společně vybudovaného domova. K tomuto místu máme silný vztah, vážou se k němu naše společné vzpomínky. Až to bude zase naše situace po ukončení dědického řízení umožňovat, budu na dokončení společného snu usilovně pracovat.

Díky Vašim příspěvkům budeme schopni nyní překlenout toto náročné období, kdy všichni truchlíme. Do té doby nemám přístup k našim úsporám a tím ani možnost v dohledné době náš dům dokončit. Nicméně díky Vám budu moci chlapcům ale dopřát nadále navštěvovat jejich milované kroužky - kluci jsou sportovci tělem i duší - a platit další výdaje, které nám život nyní přináší. 

Všem z celého srdce moc děkujeme. 

Právo přikazuje: čestně žít, neurážet druhého a každému přiznávat co mu náleží. – To je citát z obrazovky jeho pracovního notebooku, prvořadá pro něj vždy byla slušnost a spravedlnost.

Sbírku již podpořilo 164 dárců

„Díky za společné cvičení čchi-kung.“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

5 000 Kč — R před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Vzpomínáme na klidné a milé chvíle s Tomášem při cvičení čchi-kungu a popíjení čaje. Přejeme celé Vaší rodině hodně sil.“
1 221 Kč — Eva a Věra před 2 lety

„Tomáš reste dans mon souvenir quelqu'un de doux, sportif et bienveillant. Je suis triste de ne pas l'avoir revu. Courage à vous 4.“
5 000 Kč — Flo před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety