Myslivec Martin po úrazu v lese ochrnul. Podpořme ho!

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Myslivec Martin po úrazu v lese ochrnul. Podpořme ho!

Vybráno 836 369 Kč z 700 000 Kč
Zbývá -209 dnů
119 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 09. listopadu 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem 31letý tatínek, který utrpěl během práce v lese před 3 roky úraz páteře a tím se otočil na ruby nejen můj život.

Byl jsem vždy živý kluk. Krom sportu jsem miloval přírodu. Jezdil rád po výletech, dal se na myslivost. Řadu let jsem pracoval v lese a tu práci jsem miloval. Pak jsem ale bez vlastního zavinění utrpěl úraz páteře.

První týdny po úrazu byly kruté. Byl jsem nehybný vlastně od krku dolů. Krom toho jsem bojoval i s dýcháním. Ze začátku mi pomáhal ventilátor a hrozilo, že už navždy zůstanu na dýchacím ventilu. To se nakonec nestalo. Měl jsem štěstí v neštěstí.

I přes veškerou snahu lékařů a terapeutů mi dolní polovina těla zůstala ochrnutá, ale po 2leté intenzivní cestě rehabilitací se nám podařilo rozhýbat většinu horní části těla a hlavně ruce – až na prsty, které zůstaly nepohyblivé.

Ani přes zdravotní komplikace a fakt, že mám velmi omezenou hybnost, podařilo se mi neztratil svou společenskost a smysl pro humor a odhodlání být maximálně samostatný. Už v tuto chvíli mám elektrický invalidní vozík, se kterým dokážu samostatně pohybovat po nedalekém okolí mého bydliště.

Abych byl ale opravdu samostatnější, potřebuji speciálně upravený automobil. S autem budu moci nezávisle dojíždět na rehabilitace a k lékařům a zároveň, jezdit za synem a vyrážet s ním na výlety. V neposlední řadě bych se znovu rád vídal s kamarády, protože osamělost na mne silně dopadá.

Speciálně upravený automobil pro kvadruplegika

Auto vyžaduje více speciálních úprav – sedačku, čtyřbodový pás, páčka na řazení a další důležité věci.

Protože prsty pohyblivé nemám, tak k řízení auta potřebuji trojzubec – zařízení, které vypadá jako trojúhelník, a které se upevní na volant. Já tam vložím levou ruku, tím pádem budu mít zpevněné zápěstí, a tak dokážu otáčet volantem bez problémů. Je to zařízení, které se vyrábí speciálně pro tyto potřeby. Takže auto vyžaduje speciální úpravu. Z toho důvodu také potřebuji automat a pod volantem bude páčka, která nahrazuje brzdu a plyn, na který nemůžu z důvodu ochrnutých nohou šlapat.

Požádám si o příspěvek Úřad práce, jejich příspěvek ale bude maximálně 200 000,- Kč, a tak nepokryje náklady na speciální vybavení a vhodný automobil, který je bohužel zcela nad mé finanční možnosti, a tak prosím o pomoc s doplacením 700 000,- Kč právě vás.

Jako bývalému myslivci mi velmi schází výlety do přírody s mým synem. S tímto automobilem to bude znovu možné alespoň částečně, a věřím, že toho spolu ještě spoustu podnikneme.

Budu vám moc vděčný, pokud mě podpoříte na mojí cestě.

P.S. můj e-mail: Jansa18@seznam.cz a odkaz na FB stránky.

Sbírku již podpořilo 805 dárců

„Držím Vám moc palce.“
777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Hodně sil do života “
252 Kč — Ondřej Novotný před 7 měsíci

„Marťas, přejeme Ti mnoho ujetých kilometrů, třeba někdy až do Prahy :-) “
1 000 Kč — Lucka J. s rodinou před 7 měsíci

1 000 Kč — Bóďa před 7 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„👍 palec nahoru a neznám slovo nejde, dřevorubec Jirka z Vysočiny 🌲“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

5 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Drž se! “
200 Kč — Jan Matyáš před 7 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci