Monice opět společně umožníme vídat se s dcerou

Hradec Králové / Sbírku organizuje SKOK do života, o.p.s.

{}

Monice opět společně umožníme vídat se s dcerou

0 %

Vybráno 7 461 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -258 dnů
Sbírka byla ukončena 30. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Říká se…Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky…ale my opět vstupujeme s naší výzvou na podporu Moniky, aby mohla pravidelně svoji dceru Natálku vídat.

Monika stále čeká na rozhodnutí soudu, který rozhoduje o navrácení jejich rodičovských práv k Natálce. Díky Vaší podpoře podporujeme a doprovázíme Moniku o víkendech za její dcerou do Moravské Třebové. Ale to nestačí, Monika potřebuje kontakt s Natálkou do rozhodnutí soudu udržet. Další financování cest možné jen s vaší finanční podporou.

 

Pojďme si připomenout Moniky životní příběh….

Monika je klientka organizace SKOK do života, o.p.s. Hradec Králové, která poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením a také je jejich zaměstnavatelem. Monika pracuje dlouhodobě v úklidové firmě na chráněném pracovním místě, a také využívá služby podpora samostatného bydlení. Je maminkou malé Natálky, která je svěřena do péče otce. Ten se s ní odstěhoval do Azylového domu v Moravské Třebové. Monika chodí do zaměstnání, platí alimenty, má bydlení a nemá žádné negativní závazky.

Velmi touží po pravidelném kontaktu se svojí dcerou, který jí pomáháme realizovat.

Jak sbírka pomůže?

Finanční prostředky používáme na cesty z Hradce Králové do Moravské Třebové za Natálkou. Tyto cesty jí byly předběžně stanoveny soudem, před ukončením soudního procesu o stanovení kontaktu a péči o dítě. Vzdálenost těchto míst je cca 100 km, dostupnost hromadnou dopravou je o víkendu špatná a časově náročná, proto finance využíváme na cesty automobilem s pracovníkem Skoku. Pracovník zároveň zajišťuje podporu při kontaktu s dcerou, se kterou do doby vynesení soudního rozhodnutí nemůže být Monika o samotě.

Na tyto cesty Monice nezbývají finanční prostředky po uhrazení všech závazků včetně alimentů pro Natálku jejímu otci, který nepracuje.

Monika je omezena na svéprávnosti, rodičovských právech a má veřejnou opatrovnici. V současné době společně s ní usilujeme o navrácení práv tak, aby mohla více být se svojí dcerou, kterou miluje a o kterou má nadále zájem starat se a pečovat.

 

Moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 13 dárců

„Dítě potřebuje mámu a máma potřebuje dítě! Držím palce “
333 Kč — Jiřka před 9 měsíci

417 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji hodně štěstí 🍀“
373 Kč — Jana před rokem

„Moni, ať jste brzy s Natálkou spolu.“
777 Kč — Janík Novák před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„🤍“
373 Kč — Veru před rokem

„Hodně síly a trpělivosti. Ať to konečně dopadne!“
870 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Moni, držím Tobě a Natálce palce! Jsi skvělá a neuvěřitelně trpělivá maminka. 💙 Věřím, že budete brzy spolu. 🙏“
2 112 Kč — Hanka před rokem