Monice opět společně umožníme vídat se s dcerou

Hradec Králové / Organizer: SKOK do života, o.p.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Monice opět společně umožníme vídat se s dcerou

Amount raised 7 461 Kč of 50 000 Kč goal
Left -197 days
15 % z původního cíle
The campaign has ended 30. September 2023

Help by sharing

Říká se…Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky…ale my opět vstupujeme s naší výzvou na podporu Moniky, aby mohla pravidelně svoji dceru Natálku vídat.

Monika stále čeká na rozhodnutí soudu, který rozhoduje o navrácení jejich rodičovských práv k Natálce. Díky Vaší podpoře podporujeme a doprovázíme Moniku o víkendech za její dcerou do Moravské Třebové. Ale to nestačí, Monika potřebuje kontakt s Natálkou do rozhodnutí soudu udržet. Další financování cest možné jen s vaší finanční podporou.

 

Pojďme si připomenout Moniky životní příběh….

Monika je klientka organizace SKOK do života, o.p.s. Hradec Králové, která poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením a také je jejich zaměstnavatelem. Monika pracuje dlouhodobě v úklidové firmě na chráněném pracovním místě, a také využívá služby podpora samostatného bydlení. Je maminkou malé Natálky, která je svěřena do péče otce. Ten se s ní odstěhoval do Azylového domu v Moravské Třebové. Monika chodí do zaměstnání, platí alimenty, má bydlení a nemá žádné negativní závazky.

Velmi touží po pravidelném kontaktu se svojí dcerou, který jí pomáháme realizovat.

Jak sbírka pomůže?

Finanční prostředky používáme na cesty z Hradce Králové do Moravské Třebové za Natálkou. Tyto cesty jí byly předběžně stanoveny soudem, před ukončením soudního procesu o stanovení kontaktu a péči o dítě. Vzdálenost těchto míst je cca 100 km, dostupnost hromadnou dopravou je o víkendu špatná a časově náročná, proto finance využíváme na cesty automobilem s pracovníkem Skoku. Pracovník zároveň zajišťuje podporu při kontaktu s dcerou, se kterou do doby vynesení soudního rozhodnutí nemůže být Monika o samotě.

Na tyto cesty Monice nezbývají finanční prostředky po uhrazení všech závazků včetně alimentů pro Natálku jejímu otci, který nepracuje.

Monika je omezena na svéprávnosti, rodičovských právech a má veřejnou opatrovnici. V současné době společně s ní usilujeme o navrácení práv tak, aby mohla více být se svojí dcerou, kterou miluje a o kterou má nadále zájem starat se a pečovat.

 

Moc děkujeme

13 donations

“Dítě potřebuje mámu a máma potřebuje dítě! Držím palce ”
333 Kč — Jiřka 7 months ago

417 Kč — Anonymous donor 8 months ago

“Přeji hodně štěstí 🍀”
373 Kč — Jana 1 year ago

“Moni, ať jste brzy s Natálkou spolu.”
777 Kč — Janík Novák 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“🤍”
373 Kč — Veru 1 year ago

“Hodně síly a trpělivosti. Ať to konečně dopadne!”
870 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Moni, držím Tobě a Natálce palce! Jsi skvělá a neuvěřitelně trpělivá maminka. 💙 Věřím, že budete brzy spolu. 🙏”
2 112 Kč — Hanka 1 year ago