Mamince Nikole se svalovou atrofií pomůže automobil

Uherské Hradiště / Sbírku organizuje Patrik Schovánek

{}

Mamince Nikole se svalovou atrofií pomůže automobil

0 %

Vybráno 0 Kč z 350 000 Kč
Zbývá -397 dnů
Sbírka byla ukončena 13. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Nikola a již od 3 let svého života trpím svalovou atrofií III. stupně.

Jak roky plynuly, nemoc se zhoršovala.

Zlom nastal po 3. roce mého života. Napřed jsem padala na zem častěji a častěji. Potom jsem získala oporu v berlích. Berle postupně vystřídal invalidní vozík a dnes už se ani nepostavím na nohy.

Nyní mám 26 let a stará se o mě přítel. Spolu máme zdravou 5letou dcerku a ročního syna, které milujeme nadevše. Už chodí a lítají – hrají si spolu. Chtějí jezdit na výlety, a proto je jasné, že s nimi chci zkrátka držet krok.

Díky jedné sbírce zde na znesnáze21 a veliké štědrosti dárců, se mi podařilo zakoupit elektrický skládací invalidní vozík. Podařilo se vybrat dokonce více, než bylo potřeba, a tak jsem si mohla po 7 letech požádat i o aktivní mechanický invalidní vozík. Díky tomu se mohu naplno věnovat rodině. Konečně můžeme bez problému jezdit na delší výlety. Bylo dost náročné pro přítele, aby táhl kočárek a mě, navíc dcerka je divoká. Určitě si to dovedete představit, jsou to děti.

Výtěžek této sbírky půjde na nový automobil, nejlépe ve verzi kombi.

Nyní vlastníme již 7. rokem automobil Škoda Octavia 2. generace z roku 2004. Bohužel, automobil již je nevyhovující. Technický stav vozidla už je špatný a opravy by stály neadekvátní množství peněz.

Chtěla bych vás tak požádat o pomoc s úhradou automobilu, kam by se vešel jak elektrický invalidní vozík, tak i kočárek, popřípadě mechanický elektrický vozík.

Potřebovali bychom automobil nejlépe ve verzi kombi, popřípadě menší transportér. Cena takového novějšího automobilu, který by vydržel dalších 10 let, se pohybuje kolem 450 000 Kč. V lednu můžeme žádat o nový státní příspěvek na automobil, který by činil asi 150 000 kč na nákup vozu.

Prosím, pomozte mi s mou dopravou k lékařům a zapojením do běžného rodinného života. Vůz pak budeme moci využívat i s dětmi. Budu tak více mobilní.

Pokud se podaří získat méně peněz, tak bychom společně se státním příspěvkem zakoupili vyhovující vůz v takové cenové kategorii, aby dobře fungoval alespoň dalších 7 let.

Budeme vám moc vděční za pomoc.

Sbírku již podpořilo 7 dárců

„převod do sbírky Pomozte neslyšící Markétě stát se lektorkou osobního rozvoje pro neslyšící“
-3 000 Kč — znesnaze21 před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem