New car for a mother of 2 children in a wheelchair

Uherské Hradiště / Organizer: Patrik Schovánek zc.manzes@kenavohcskirtap

{}
0 %

New car for a mother of 2 children in a wheelchair

Amount raised 0 Kč of 350 000 Kč goal
Left -266 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 13. March 2023

Help by sharing

Dobrý den,

Jmenuji se Nikola Válková a již od 3. roku svého života trpím svalovou atrofií III. stupně. Jak roky plynuly, nemoc se zhoršovala. Zlom nastal po třetím roce mého života. Napřed jsem padala na zem častěji a častěji. Potom jsem získala oporu v berlích. Berle postupně vystřídal invalidní vozík a dnes už se ani nepostavím na nohy. Nyní mám 26 let a stará se o mě přítel. Spolu máme zdravou dceru (5 roků) a ročního syna.

Žiji s přítelem již 8. rokem. Máme spolu dceru, která brzy oslaví 5. narozeniny a dále pak ročního syna.. Dcera i syn jsou zdraví, už chodí a lítají, hrají si spolu. Chtějí jezdit na výlety, a proto je jasné, že s nimi chci zkrátka ,,držet krok,,. 

Díky jedné sbírce zde na Znesnáze21 a veliké štědrosti Vás dárců, se mi podařilo zakoupit elektrický skládací invalidní vozík. Podařilo se vybrat dokonce více, než bylo potřeba a tak jsem si mohla po 7 letech požádat i o aktivní mechanický invalidní vozík. Díky tomu se mohu naplno věnovat rodině. Konečně můžeme bez problému jezdit na delší výlety. Bylo dost náročné pro přítele, aby táhl kočárek a mě, navíc dcera divoká.... však to znáte, jsou to děti :)


Touto cestou bych chtěla založit sbírku na nový automobil, nejlépe ve verzi kombi. Nyní vlastníme již 7. rokem automobil škoda octavia 2. generace z roku 2004. Bohužel automobil již je nevyhovující. Bohužel technický stav vozidla už je celkem špatný a opravy by stály moc usilí a peněz a navíc by to bylo zbytečné. Když to shrnu, tak největší chyby současného automobilu jsou - automobil celkově netopí, v zimě se mlží okno zevnitř (špatná izolace čelního skla), geometrie kol, automobil byl i bouraný, což se zjistilo až po koupi. Navíc pro vozíčkáře jako já, který sedí a moc se nehýbe je to na houby. V zimě je člověk promrzlý a zkrátka na tom vozíku se už nezahřeje. Auto je nevyhovující na delší vzdálenosti. 


Chtěla bych touto požádat o pomoc s úhradou automobilu, kde by se vešel jak elektrický invalidní vozík, tak i kočárek popřípadě mechanický el. vozík. Potřebovali bychom automobil nejlépe ve verzi kombi, popřípadě menší transporter. Cena novějšího automobilu, aby vydržel dalších 10 let, se pohybuje kolem 450 000 Kč, jelikož bychom potřebovali nejlépe kombi verzi či transporter. Nyní vlastníme již 7 let Škoda octavia kombi(r.v. 2004, najeto asi 302 000 km, žádat o příspěvek na auto můžeme teď v lednu). Státní příspěvek by činil asi 150 000 kč na nákup vozu. Kdybychom vybrali dostatek peněz, tak by se společně se státním příspěvkem zakoupil nový vůz - nejlépe škoda octavia III v kombi verzi, superb II. či III. v kombi verzi, volkswagen kombi či transporter, popřípadě volkswagen touran či podobně větší automobily. Moc by mi to pomohlo, neboť se neustále musím někam dopravovat. Ať už k doktorům či s rodinou na výlety. Byla bych více mobilní. Pokud by se podařilo získat méně peněz, tak bychom společně se státním příspěvkem zakoupili vyhovující vůz v takové cenové kategorii, tak aby dobře fungoval dalších 7 let. 


Budeme Vám moc vděční za pomoc. 


7 donations

“převod do sbírky Pomozte neslyšící Markétě stát se lektorkou osobního rozvoje pro neslyšící”
-3 000 Kč — znesnaze21 6 months ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago