Ladislav potřebuje začít znovu

Nové Město nad Metují / Sbírku organizuje Ladislav Růžička

{}
0 %

Ladislav potřebuje začít znovu

Vybráno 13 346 Kč z 35 000 Kč
Zbývá -455 dnů
38 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Ladislav Růžička, je mi 35 let a jsem z Nového Města nad Metují. Rozhodl jsem se využít možnost této sbírky jako poslední šance začít znovu. Bydlím už třetím rokem na městské ubytovně, ze které budu muset do konce listopadu 2021 odejít.

Vzhledem k mé finanční situaci, kdy pobírám pouze částečný invalidní důchod ve výši 7.800,- Kč a přivydělávám si úklidem ubytovny s výdělkem 4.000,- Kč, nejsem schopen našetřit si na kauci na byt a nájmy dopředu.

Z mých nevelkých příjmů mi ještě exekutor sráží 2.000,- Kč. Dohnaly mě dluhy z minulosti, kdy jsem po smrti matky nezvládal platit nájem a chybějící finance řešil půjčkou.

Vydělávat víc nezvládám kvůli špatnému zdravotnímu stavu, který mě provází už od dětství. Vrozené těžké deformace obou nohou, opakovaně operované, mi neumožňují stát déle než pár hodin. Z důvodu stavu po perforaci žaludečního vředu musím dodržovat diety, které jsou pro mě další finanční zátěží.

Obracím se na vaši pomoc na doporučení sociální pracovnice služby sociální rehabilitace, kam docházím. Jinou možnost už nevidím. Mám dlouhodobě podanou žádost o městský byt, nemůžu už ale déle čekat a bát se, že v listopadu skončím na ulici.

O pokoj na ubytovně a vůbec celou ubytovnu se vzorně starám, vše mám čisté a v pořádku. Od Úřadu práce nemám nárok na dávky, jelikož jsem zaměstnaný – přestože jen na pár hodin.

Děkuji vám za pomoc.

Šance

01. 11. 2021

Jelikož mi v listopadu končí pobyt na ubytovně, společně s pracovnicí sociální služby žádám o jeho prodloužení. Nevím, jestli mi Oddělení sociálních věcí vyhoví. Díky sbírce mám alespoň šanci. Díky Vám, dárcům mám naději.

Poděkování

20. 10. 2021

Chtěl bych vám poděkovat za příspěvky, které mi posíláte. Nedostanu se často na internet z důvodu nedostatečných financí, nemám kredit. Jen díky pomoci sociální služby vám můžu vyjádřit poděkování.

Sbírku již podpořilo 21 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodne štěstí“
300 Kč — Anonymní dárce před rokem

„hodně štěstí!“
111 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

121 Kč — Anonymní dárce před rokem

350 Kč — Anonymní dárce před rokem

150 Kč — Anonymní dárce před rokem

150 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„hodně štěstí“
300 Kč — Anonymní dárce před rokem