Koupíme Petrovi handbike, ať může s rodinou na výlety do Jizerek!

Liberec / Sbírku organizuje Lucie Fürstová

{}

Koupíme Petrovi handbike, ať může s rodinou na výlety do Jizerek!

0 %

Vybráno 455 574 Kč z 435 456 Kč
Zbývá -57 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Našemu kamarádovi Petrovi z Liberce je 45 let. 11 roků už se ale pohybuje jen na invalidním vozíku.

Rádi bychom pro něj koupili speciální handbike Jeetrike v úpravě pro paraplegika, aby mohl zase do svých milovaných Jizerek na výlety s manželkou a malou dcerkou, kterou mají v pěstounské péči.

Petr byl původně vášnivý sportovec, hrál hokej, jezdil na bruslích a na kole, chodil do posilovny a trávil svůj čas v Jizerských horách. Občas ho sice trápila bolest zad, ale nepřikládal jí velký význam, až do té doby, kdy se jednou ráno nedokázal zvednout z postele.

Nečekaně tak začal jeho boj o přežití. Lékaři odhalili nádor v oblasti páteře, který už pronikl až do míchy (šlo o difuzní velkobuněčný B-lymfom Th5/6).

  

Na oddělení spondylochirurgie pražské nemocnici v Motole se lékařům podařilo nádor vyoperovat. Bohužel ne bez následků. Jak Petr říká: „Přežil jsem, ale na doživotí mě to posadilo na zadek. Stal jsem se vozíčkářem s nálepkou paraplegik.“

Mladý třiceti čtyřletý kluk s velkými plány si v tu chvíli další život vůbec neuměl představit. Petr se ale nevzdal. Po ročním boji v nemocnici se rozhodl, že dokáže sobě i své ženě Natálii, že plány a sny se dají plnit i na čtyřech kolech. Říká: „Přehodnotil jsem snad všechno. Nejdůležitější je rodina a přátelství. Velkou oporou mi byli, a dodnes zůstali, kolegové a celé vedení firmy Benteler ČR. I nadále tam můžu pokračovat v práci na pozici prototypového specialisty.“

Petr je pohodář a dobrý člověk, stejně tak jako jeho žena. Natálie pomáhá v libereckém Dobročinném ŠATNÍKU jako dobrovolnice a její muž tam často převáží darované věci. Manželé sice nemají vlastní děti, ale posledních dva a půl roku jejich život obohacuje holčička, kterou si vzali do pěstounské péče. Petr se věnuje dcerce, pracuje, dokonce se vrátil ke sportu. Je členem reprezentačního týmu vozíčkářů v curlingu.

Jak sbírka pomůže?

Jeho velkým snem je vyrazit zase na výlety do Jizerských hor. My dobrovolníci z Dobročinného ŠATNÍKU Liberec mu chceme přání splnit, proto vypisujeme tuto sbírku. Z jejího výtěžku koupíme motorový handbike Jeetrike v úpravě pro paraplegika. Přičiníme se, abychom vybrali celých 400 000 korun potřebných na to báječné vozítko, které si už Petr mohl vyzkoušet u výrobce. Moc se těšíme, až celá rodina vyrazí s Petrem na první, pro něj pohodlný, výlet.

Když nám pomůžete splnit Petrův sen, budeme vděční. Vás to taky potěší, protože dobrý skutek hřeje u srdce. 

DOKÁZALI JSTE TO!

28. 10. 2023

Milí dárci a také všichni, kteří sbírku sdíleli a pomohli jí touto cestou,

chci Vám říct, že je to neuvěřitelné, ale zvládli jste společně vybrat celou nutnou částku.

Já mám opravdu velikou radost a pěstoun Petr je nadšený.

Může objednat svůj vysněný motorový handbike! Děkujeme Vám všem z celého srdce. Nečekali jsme zdaleka tolik podpory, které se Petrovi od Vás dostalo.


Já jsem se nakonec rozhodla sbírku předčasně neukončovat.

Pokud by se ještě nějaké peníze vybraly, mohla by Petrova rodina zakoupit přívěsný vozík s nájezdovou rampou. Na něm by bylo možné handbike převážet. Do auta se totiž (navíc v kombinaci s invalidním vozíkem) motorový handbike bohužel nevejde.

Ještě jednou velký dík, vážím si Vaší pomoci.

Je krásné vědět, že "svět je ještě v pořádku!" Krásné podzimní dny přeje Lucie Fürstová

Sbírku již podpořilo 235 dárců

„Nákup v šatníku :-)“
1 000 Kč — Dobrovolnici pomáhají v Libereckem kraje před 2 měsíci

„Veselé Vánoce “
2 000 Kč — Šafránci ze Žizníkova před 2 měsíci

„Šatník - super nákup a ještě dobrá věc k tomu! “
400 Kč — Adéla před 2 měsíci

„Nákup v dobročinném satniku“
400 Kč — Zuzka že satniku před 2 měsíci

„My ti ještě vybereme na přívěsný vozík, ať máš v čem ten motorový handbike vozit. :-) Posíláme peníze z dobročinného bazárku. :-)“
1 000 Kč — Dobrovolníci pomáhají v Libereckém kraji před 2 měsíci

„Šatník “
400 Kč — Anička před 3 měsíci

5 040 Kč — Sklad pro pěstounské děti MATÝSEK - Charitativní bazárek :-) před 3 měsíci

„Brňáci zdraví do Jizerek“
1 818 Kč — Jana před 3 měsíci

„Nákup v dobročinném šatníku,Petře:Ať si šťastný v kruhu své rodiny a Jizerky užiješ celým srdcem“
500 Kč — Anete před 3 měsíci

„Šatník, děkuji “
300 Kč — Anička před 3 měsíci