Koupíme Petrovi handbike, ať může s rodinou na výlety do Jizerek!

Liberec / Organizer: Lucie Fürstová zc.manzes@tsruf.eicul

{}
0 %

Koupíme Petrovi handbike, ať může s rodinou na výlety do Jizerek!

Amount raised 445 334 Kč of 435 456 Kč goal
Left 2 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 08. December 2023

Help by sharing

Našemu kamarádovi Petrovi z Liberce je 45 let. 11 roků už se ale pohybuje jen na invalidním vozíku.

Rádi bychom pro něj koupili speciální handbike Jeetrike v úpravě pro paraplegika, aby mohl zase do svých milovaných Jizerek na výlety s manželkou a malou dcerkou, kterou mají v pěstounské péči.

Petr byl původně vášnivý sportovec, hrál hokej, jezdil na bruslích a na kole, chodil do posilovny a trávil svůj čas v Jizerských horách. Občas ho sice trápila bolest zad, ale nepřikládal jí velký význam, až do té doby, kdy se jednou ráno nedokázal zvednout z postele.

Nečekaně tak začal jeho boj o přežití. Lékaři odhalili nádor v oblasti páteře, který už pronikl až do míchy (šlo o difuzní velkobuněčný B-lymfom Th5/6).

Na oddělení spondylochirurgie pražské nemocnici v Motole se lékařům podařilo nádor vyoperovat. Bohužel ne bez následků. Jak Petr říká: "Přežil jsem, ale na doživotí mě to posadilo na zadek. Stal jsem se vozíčkářem s nálepkou paraplegik."

Mladý třicetičtyřletý kluk s velkými plány si v tu chvíli další život vůbec neuměl představit.

Petr se ale nevzdal. Po ročním boji v nemocnici se rozhodl, že dokáže sobě i své ženě Natálii, že plány a sny se dají plnit i na čtyřech kolech. Říká: "Přehodnotil jsem snad všechno. Nejdůležitější je rodina a přátelství. Velkou oporou mi byli, a dodnes zůstali, kolegové a celé vedení firmy Benteler ČR. I nadále tam můžu pokračovat v práci na pozici prototypového specialisty."

Petr je pohodář a dobrý člověk, stejně tak jako jeho žena. Natálie pomáhá v libereckém Dobročinném ŠATNÍKU jako dobrovolnice a její muž tam často převáží darované věci. Manželé sice nemají vlastní děti, ale posledních dva a půl roku jejich život obohacuje holčička, kterou si vzali do pěstounské péče. Petr se věnuje dcerce, pracuje, dokonce se vrátil ke sportu. Je členem reprezentačního týmu vozíčkářů v curlingu.

Jeho velkým snem je vyrazit zase na výlety do Jizerských hor. My dobrovolníci z Dobročinného ŠATNÍKU Liberec mu chceme přání splnit, proto vypisujeme tuto sbírku. Z jejího výtěžku koupíme motorový handbike Jeetrike v úpravě pro paraplegika. Přičiníme se, abychom vybrali celých 400 000 korun potřebných na to báječné vozítko, které si už Petr mohl vyzkoušet u výrobce. Moc se těšíme, až celá rodina vyrazí s Petram na první, pro něj pohodlný, výlet.

Když nám pomůžete splnit Petrův sen, budeme vděční. Vás to taky potěší, protože dobrý skutek hřeje u srdce.DOKÁZALI JSTE TO!

28. 10. 2023

Milí dárci a také všichni, kteří sbírku sdíleli a pomohli jí touto cestou,

chci Vám říct, že je to neuvěřitelné, ale zvládli jste společně vybrat celou nutnou částku.

Já mám opravdu velikou radost a pěstoun Petr je nadšený.

Může objednat svůj vysněný motorový handbike! Děkujeme Vám všem z celého srdce. Nečekali jsme zdaleka tolik podpory, které se Petrovi od Vás dostalo.


Já jsem se nakonec rozhodla sbírku předčasně neukončovat.

Pokud by se ještě nějaké peníze vybraly, mohla by Petrova rodina zakoupit přívěsný vozík s nájezdovou rampou. Na něm by bylo možné handbike převážet. Do auta se totiž (navíc v kombinaci s invalidním vozíkem) motorový handbike bohužel nevejde.

Ještě jednou velký dík, vážím si Vaší pomoci.

Je krásné vědět, že "svět je ještě v pořádku!" Krásné podzimní dny přeje Lucie Fürstová

228 donations

“Brňáci zdraví do Jizerek”
1 818 Kč — Jana 3 days ago

“Nákup v dobročinném šatníku,Petře:Ať si šťastný v kruhu své rodiny a Jizerky užiješ celým srdcem”
500 Kč — Anete 1 week ago

“Šatník, děkuji ”
300 Kč — Anička 2 weeks ago

“Nákup v dobročinném šatníku,Petře:Ať si šťastný v kruhu své rodiny a Jizerky užiješ celým srdcem”
900 Kč — Anete 2 weeks ago

“Dobročinný bazárek Liberec”
400 Kč — Petr G. 2 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

656 Kč — Dobrovolníci pomáhají v Libereckem kraji . Viky 1 month ago

2 000 Kč — Robert 1 month ago

“Dobrocinny satnik”
800 Kč — Dominika 1 month ago