Komiksem proti totalitě

Praha 7 / Sbírku organizuje Milan Kajínek

0 %

Komiksem proti totalitě

Vybráno 16 846 Kč z 99 000 Kč
Zbývá -785 dnů
17 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme český komiksový projekt, který se snaží populární formou upozornit na masové zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím. Chceme uměleckým způsobem ztvárnit příběh mezinárodního vyšetřování podle skutečných událostí.

O čem komiks bude

Máme připravený scénář a první kresby ke komiksové knize, ve které vystupuje více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování závažných zločinů v Číně. Tři z nich byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru.

Komiks začíná v roce 2006. Sleduje osud dívky, která pod tlakem okolností vyhledá pomoc u zprostředkovatele transplantací orgánů v čínské nemocnici. Odlétá do Číny, aby si tam nechala za vysokou částku transplantovat srdce. Před nemocnicí naráží na novináře, který pátrá po důkazech o zatajované epidemii ptačí chřipky H5N1. Během vyšetřování náhodně objeví zadržovací tábor s několika tisíci vězni, který sousedí s nemocnicí.

Začíná nebezpečné vyšetřování, které odhaluje ještě nebezpečnější pravdu...

Na co finance použijeme

Z příspěvků zaplatíme kresby dalších částí komiksu. Sbírka, kterou zde otvíráme bude financovat pouze část projektu. Výměnou za Vaši podporu nabízíme, že Vás budeme informovat o průběhu projektu a budete dostávat k nahlédnutí nové skici a finální kresby e-mailem nebo na webových stránkách komiksového projektu.

Z čeho vycházíme

Níže nabízíme několik zdrojů, vyšetřovacích zpráv a odkazů, které se zabývají vyšetřováním případů zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím:

Mezinárodní koalice vyšetřovatelů ETAC

Mezinárodní soudní tribunál v Londýně (2019)

Vyšetřovací zpráva Bloody Harvest (2006-2009)

Sedmiletý terénní výzkum v knize Jatka (2014)

Souhrnná vyšetřovací zpráva B.H.S. An Update (2016)

Mezinárodní reakce na vyšetřovací zprávy – souhrn (COHRC)

Zde si můžete stáhnout pracovní verzi prvních 5 stran komiksu

30. 08. 2021

Vážení fanoušci komiksu Davidové a Goliáš.

Zde si můžete stáhnout pracovní verzi prvních 5 stran komiksu. Děkujeme za Vaši milou podporu komiksového speciálu, který reaguje na současné události.

LINK: https://www.uschovna.cz/zasilka/PEMZ7L59M3D26R56-VKP

UPOZORNĚNÍ: Tato verze není konečná a ještě se budou částečně upravovat části textu a některé části kresby. Prosím zatím tuto kopii veřejně nešiřte je určena pouze pro fanoušky a podporovatele komiksu. Děkuji.

Všechna práva vyhrazena - DG komiks.

www.davidsandgoliath.cz

Barvíme prvních 5 stran

17. 08. 2021

Díky Vaší podpoře jsme začali s barvením prvních pěti stran komiksu. Je to úvodní příběh ženy, která nutně potřebuje transplantaci srdce, ale protože na Západě je čekací doba na orgán velice dlouhá, domluví si transplantaci srdce přes zprostředkovatele v Číně.

Orgán seženou velice rychle a naplánují operaci dopředu ke konkrétnímu datu. Dívka odlétá do Číny. V nemocnici naráží na podezřelé okolnosti...

Děkujeme za Vaši milou podporu!

www.davidsandgoliath.cz

Děkuji všem za podporu!

02. 08. 2021

Velice a upřímě děkuji za Vaši morální a finanční podporu. Nebojte se. Vaše dary budou bezezbytku využity na tvorbu komiksu. Zanedlouho budeme mít prvních 5 stran komiksu ve finální celobarevné podobě v češtině a přeložíme je také do angličtiny, němčiny, maďarštiny a čínštiny. Všechny novinky budeme postupně zveřejňovat na stánkách komiksu zde: davidsandgoliath.cz

Sbírku již podpořilo 15 dárců

150 Kč — Vlasta Sch. před 2 lety

„Správná věc “
1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Tak vážné téma, skutečné události, skuteční hrdinové i padouši současné doby, to je dobré a jedinečné. Každý slušný člověk podpoří rád takovouto věc.“
499 Kč — Martin před 2 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

586 Kč — Jano z Fiľakova spolu s manželkou před 2 lety

„Když nic neuděláme, tak se nic nezlepší. “
500 Kč — Jan Čižinskýž před 2 lety

„Verím, že sa podarí tento skvelý projekt dotiahnuť do zdarného konca. Držím palce autorom 🙏“
2 552 Kč — Slávka před 2 lety

600 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Kuba A. před 2 lety