Kolo pro Adámka, ať i s ochrnutím může mít trochu svobody

Libochovice / Sbírku organizuje Městský úřad Libochovice

{}
0 %

Kolo pro Adámka, ať i s ochrnutím může mít trochu svobody

Vybráno 61 181 Kč z 189 000 Kč
Dnes je poslední den
32 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Adámkovi je nyní 16 let. Do svých 11 let to byl uličník, jako kluci bývají. Všude běhal, lezl, jezdil moc rád na kole. Stavěl si různé rampy a pak je na kole přeskakoval. Často chodil s tátou na ryby a na houby. Pak však přišla nemoc, která nám ho málem vzala. V lednu 2017 se Adámek nakazil infekčním bakteriálním zánětem mozkových blan s pravostrannou encefalitidou. Dlouho byl v umělém spánku a po probuzení zůstala levá strana těla nehybná. Po nemoci se u Adámka projevila epilepsie. Pobyt v nemocnici trval dlouhých 8 měsíců, pak následovaly lázně, rehabilitace. I přesto je stále upoután na vozíček a dokáže hýbat jen pravou stranou těla. Mentální vývoj je na úrovni 6 – 8let.

Adámek si moc přeje kolo – handbike, aby mohl být alespoň trochu nezávislý a mít tak trochu své klučičí svobody i přesto, že je ochrnutý na půlku těla.

Kvůli péči o syna zůstal jeho otec doma ze zaměstnání, vozí ho do školy a k lékařům a já mohu pracovat jen na částečný úvazek. Z našich příjmů nejsme schopni takto drahé kolo ušetřit a Adámkovi jej koupit.

Moc všem děkuji a oceňuji všechny ty, kteří se rozhodnete přispět a splnit Adámkovi jeho sen. Rád by zase jezdil na kole a já bych ho opravdu moc ráda viděla znovu jezdit a smát se.

Děkuji Vám!

Zkouška kola

09. 05. 2022

Bohužel navzdory všem ochotným dárcům to vypadá, že nedosáhneme cílové částka. Rodina hledá další alternativy. Adámek si byl vyzkoušet i levnější kolo. Toto kolo je bez přídavného elektromotoru, Adámek by musel více zapojit svoje síly.

Epilepsie

15. 12. 2021

Jak bylo uvedeno, Adam mimo jiné trpí epilepsii. Bohužel záchvaty se nevyhýbají ani předvánočnímu období, aktuálně mívá záchvaty každý den. Přesto se snaží rodina vymýšlet pro Adama aktivity a zpestření jednotlivých dnů.

Poděkování

15. 12. 2021

Rodiče si velmi váží veškeré pomoci a děkují všem dárcům. Tatínek minulý týden absolvoval očkování proti covidu a projevily se nepříjemné vedlejší příznaky, péči o Adama musela převzít maminka. Snížil se jim tak opět pravidelný příjem financí.

Sbírku již podpořilo 73 dárců

„Snad se Vam podari nasetrit aspon na levnejsi variantu kola. Preji Adamkovi a cele Vasi rodine hodne stesti!“
555 Kč — Angie včera

„Moc Vám přeji, ať to vyjde!“
600 Kč — Angie před 4 dny

„Hodne stesti Adamku!“
250 Kč — Angie před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Petra Dohnálková před 2 měsíci

„Hodne stesti!“
250 Kč — Ange před 3 měsíci

150 Kč — Petra Dohnálková před 3 měsíci

200 Kč — Petra Dohnálková před 4 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

10 000 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci