Handbike pro Adámka

Libochovice / Organizer: Městský úřad Libochovice zc.manzes@aleirbag.avokzahcorp

{}
0 %

Handbike pro Adámka

Amount raised 61 181 Kč of 189 000 Kč goal
Left -441 days
32 % z původního cíle
The campaign has ended 31. March 2023

Help by sharing

Zdravím všechny potencionální dárce, na úvod bych ráda poděkovala a ocenila ty, kteří se rozhodnou splnit Adámkovi jeho sen. Rád by zase jezdil na kole, já bych ho ráda viděla znovu jezdit na kole a smát se. Do jeho 11-ti let to byl uličník, jako kluci bývají. Všude běhal, lezl, jezdil i na tom kolem. Stavěl různé rampy a na kole tuto rampu přeskakoval. Chodil s tátou na ryby a na houby. Pak přišla nemoc, která nám ho málem vzala. V lednu 2017 se Adámek nakazil infekčním bakteriálním zánětem mozkových blan s pravostrannou encefalitidou. Dlouho byl v umělém spánku a po probuzení zůstala levá strana těla nehybná. Po nemoci se u Adámka projevila epilepsie. Pobyt v nemocnici trval dlouhých 8 měsíců, pak následovaly lázně, rehabilitace. I přesto je stále upoután na vozíček a dokáže hýbat jen pravou stranou těla. Mentální vývoj je na úrovni 6 - 8 let.

Přeje si kolo, aby mohl být alespoň trochu nezávislý. Z důvodu péče o syna zůstal jeho otec doma ze zaměstnání, vozí ho do školy a k lékařům. Já mohu pracovat jen na částečný úvazek. Z našich příjmů nejsme schopni takto drahé kolo koupit. Věřím, že se najde, zvlášť nyní před vánoci, dost hodných lidí, kteří budou ochotni se s námi rozdělit a splnit tak Adámkovi jeho sen.

Zkouška kola

09. 05. 2022

Bohužel navzdory všem ochotným dárcům to vypadá, že nedosáhneme cílové částka. Rodina hledá další alternativy. Adámek si byl vyzkoušet i levnější kolo. Toto kolo je bez přídavného elektromotoru, Adámek by musel více zapojit svoje síly.

Epilepsie

15. 12. 2021

Jak bylo uvedeno, Adam mimo jiné trpí epilepsii. Bohužel záchvaty se nevyhýbají ani předvánočnímu období, aktuálně mívá záchvaty každý den. Přesto se snaží rodina vymýšlet pro Adama aktivity a zpestření jednotlivých dnů.

Poděkování

15. 12. 2021

Rodiče si velmi váží veškeré pomoci a děkují všem dárcům. Tatínek minulý týden absolvoval očkování proti covidu a projevily se nepříjemné vedlejší příznaky, péči o Adama musela převzít maminka. Snížil se jim tak opět pravidelný příjem financí.

73 donations

“Snad se Vam podari nasetrit aspon na levnejsi variantu kola. Preji Adamkovi a cele Vasi rodine hodne stesti!”
555 Kč — Angie 1 year ago

“Moc Vám přeji, ať to vyjde!”
600 Kč — Angie 1 year ago

“Hodne stesti Adamku!”
250 Kč — Angie 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Petra Dohnálková 1 year ago

“Hodne stesti!”
250 Kč — Ange 1 year ago

150 Kč — Petra Dohnálková 1 year ago

200 Kč — Petra Dohnálková 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

10 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago