Kmenové buňky pro Alenu s roztroušenou sklerózou

Staré Město u Uherského Hradiště / Sbírku organizuje Alena Reblová

{}

Kmenové buňky pro Alenu s roztroušenou sklerózou

0 %

Vybráno 20 326 Kč z 332 800 Kč
Zbývá -1102 dnů
Sbírka byla ukončena 08. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Roztroušená skleróza se u Aleny (50) poprvé ohlásila před 7 lety… Tehdy přestala slyšet na pravé ucho a vystřídala se v ordinacích řady lékařů, od obvodního přes ORL až po neurologii, kde lumbální vyšetření potvrdilo diagnózu roztroušená skleróza. Alenin zdravotní stav je velmi závažný a lékaři proto doporučují terapii kmenovými buňkami.

Nemoc je nevyléčitelná, dá se ale zpomalit její průběh. Léčba kmenovými buňkami by mohla zlepšit kvalitu života a snížit riziko komplikací při běžných onemocněních, jako je chřipka.

Právě virózy a žaludeční potíže Alenu často trápí. Má také silné astma a po prodělané nemoci covid-19 se přidalo vyčerpání a bolesti zad a kloubů.

V Česku pojišťovny léčbu kmenovými buňkami neproplácí. Alena je v invalidním důchodu a se svými příjmy si ji nemůže dovolit.

Aplikace buněk bude provedena v Brně ve spolupráci s renomovaným pracovištěm ve Vídni.

„Děkuji nastotisíckrát. Věřím, že společnou silou to zvládneme,“ dodává Alena.

 

O nemoci

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, které postihuje centrální nervovou soustavu, tedy mozek a míchu. Imunitní systém začne napadat i zdravé buňky. Přestože RS nelze vyléčit, pomocí terapie je možné snížit výskyt atak a celkově zpomalit průběh onemocnění.

 

 

Rostroušená skleroza

01. 05. 2021

Ahoj,děkuji moc za příspěvky.Ušli jsme kousek cesty k cílí,ještě přidejme se dál k cíli pomoste tuto zákeřnou nemoc porazit.Rostroušená skleroza je nevyspitatelná a z počátku ani není na člověku poznalt,ale postupem času let se zhoršuje a život není takový jaký by si člověk přál.Škoda že pojištovny léčbu pomocí kmenových buněk nehradí na úspěšnější léčbu Rostroušené sklerozi.

Rostrousena skleróza

01. 05. 2021

Ahoj děkuji moc dárcům.Kousek jsme pokročilí k cíli a ještě dal je potřeba dojít do cíle k uzdravení že zákeřné nemoci,která na první pohled nedá se poznat,ale pomocí magnetické rezonance je vidět,také postupem let jse plizivz zhoršuje,dá se tomu zabránit zavčasu pomocí kmenových buněk a opraví imunitu,aby fungovala jak má,aby neučila zdravé buňky.

Foto z roku 2017 park lázní Klimkovic

01. 05. 2021

Ahoj děkuji za přispěvky,kousek jsme se posunoli,tak pokročme dále do cíle,pomozte zákeřnou nemoc zastavit a to napravením imunyty pomocí kmenových buněk.Bohužel léčbu kmenovímy bunkami pojištovny nehradí.

Sbírku již podpořilo 52 dárců

300 Kč — Marta před 3 lety

„Přejeme hodně síly.. !!!! :-)“
373 Kč — Hanka s rodinou před 3 lety

480 Kč — Soňa před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Veľa šťastia, verím, že to dobre dopadne, držte sa! “
777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Ivan před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se to podaří!“
121 Kč — Petra před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety