Jaroslava dál bojuje: ochrnula po banální operaci

Chomutov / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Jaroslava dál bojuje: ochrnula po banální operaci

0 %

Vybráno 72 715 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -467 dnů
Sbírka byla ukončena 14. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Moje kamarádka Jaroslava se v roce 2018 po banální operaci křečových žil nevrátila z nemocnice zdravá – ochrnula na polovinu těla. Druhý den po operaci Jaroslava sice vstala, jenomže z nohy se jí v tu chvíli utrhl trombus a putoval do mozku, což vyvolalo cévní mozkovou příhodu.

Na nemocničním pokoji Jaroslavu našli s obrovským otokem mozku, a tak začal její boj o život, ihned ji museli převážet do jiné nemocnice, kde neprodleně podstoupila další operaci, čímž jí zachránili život. Jenomže lékaři museli odebrat celou lebeční kost, po čemž tehdy Jaroslava ochrnula na půlku těla.

Po probuzení byla na úrovni malého dítěte a prognóza lékařů zněla: upoutána na lůžku na plenách...

Neurorehabilitace jako naděje

Všechno, co uměla, ztratila z minuty na minutu. Přesto se nevzdáváme a Jaroslava se chce vrátit zpět do života. Bohužel to jde velmi pomalu, jelikož rehabilitační pobyt hrazený pojišťovnou může čerpat 1x za rok. To je velmi málo, potřebuje více cvičit – moc ráda by odjela na další speciální intenzivní rehabilitace.

Jaroslava je obdivuhodná žena, bojuje jako lvice, aby mohla s vnoučaty fungovat jako dřív, aby na ni bylo její okolí pyšné. Prosíme proto o pomoc s její úhradou intenzivních rehabilitací. Jaroslava chce mít ještě v životě šanci svojí rodině jednou vrátit to, co pro ni nyní dělají – moc jí podporují a věří ji, že se dokáže vrátit. Chuť má totiž obrovskou.

Cílová částka je 200 000 Kč. Finanční prostředky budou využity na intenzivní rehabilitační pobyt v Sanatoriu Klimkovice, kde 1 měsíc intenzivní rehabilitace na jednolůžkovém pokoji včetně stravy a všech procedur a cvičení stojí 50 000 Kč. V tomto sanatoriu by Jaroslava pro zvýšení účinku ráda rehabilitační pobyt absolvovala opakovaně.

Opravdu moc z celého srdce jménem mojí dobré kamarádky Jaroslavy děkuji za každý příspěvek, který jí pomůže se vrátit do běžného života.

Sbírku již podpořilo 100 dárců

„Bojujte dál, moc držím palce. :)“
777 Kč — Adam Ř. před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce na vyléčení.“
1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Paní Jarušce přeji ze srdce hodně štěstí a velkou sílu bojovat. Držte se, jste obdivuhodná žena! ❤“
15 000 Kč — Eva před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Drž se Jaruško 😘“
777 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce“
373 Kč — Lea před rokem

4 700 Kč — spolužáci ze základní školy před rokem