Hudba a tanec pro děti #znesnáze

Praha / Sbírku organizuje Dětský balet Praha & Znesnáze

{}

Hudba a tanec pro děti #znesnáze

0 %

Vybráno 699 447 Kč z 3 330 000 Kč
Zbývá 5 dnů
Sbírka byla ukončena 05. května 2025

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

9 dětských příběhů, 9 bojovníků a jejich úžasných rodin, kteří to v životě nemají jednoduché. Pomůžeme jim společně?

Koncert Dětského baletu Praha již proběhl 16. 3., ale sbírka stále běží. Přispěje 9 konkrétním dětem na jejich cestě #znesnáze!

Přispět můžete buď rovnou do sbírky přes tlačítko darovat, či pomocí QR platby.


DĚTSKÝ BALET PRAHA (DBP) ve spolupráci s dárcovskou platformou #znesnáze vybral devět konkrétních dětí, které mají na této platformě vytvořenou sbírku. Jedná se o děti, které mají vážné a trvalé zdravotní onemocnění a potřebují finanční podporu. Léčba a náklady na boj s nemocí jsou sice individuální, ale pro všechny rodiny velmi nákladné.

EMIČKA, KUBÍK, NIKOLKA, ŠIMON, ŠÁRKA, MICHÁLEK, ŽOFINKA, SEBÍK, DANIELKA pochází z různých míst ČR a v galerii ZDE najdete jejich medailonky.


Proč DĚTSKÝ BALET PRAHA pomáhá DĚTEM #ZNESNÁZE?

Dětský balet Praha (DBP) se již více než deset let věnuje nejen výuce tance a divadelní přípravě nejmenších, ale také charitativní činnosti. Spolupráce s platformou #znesnáze začala v roce 2024 sbírkou spojenou s benefičním koncertem „Hudba a tanec pro Klárku“, studentku gymnázia, která byla součástí i dětského souboru DBP. Klárka byla v červnu 2024 sražena motorkářem a od té doby čelí vážným zdravotním problémům. Její příběh dojal celý soubor a vedl k založení sbírky i úspěšné benefiční akci na její podporu.

“Jedním z našich hlavních poslání je, mimo výuky tance, vést děti k empatii a vzájemné pomoci,“ vysvětluje Veronika Zídková, zakladatelka a umělecká ředitelka DBP a dodává „s organizací akcí a benefičních koncertů mám mnoholeté zkušenosti a připojit k nim sbírku byl spontánní nápad navíc, který prohloubil význam těchto akcí, a především posílil jejich výtěžek.“ Veronika vystudovala KTF na Univerzitě Karlově, studium bylo zaměřené i na charitativní činnost. Toto vzdělání a hluboce lidský přístup propojila se svou taneční profesí a uměleckou profesí.

Na co konkrétně budou FINANCE z BENEFIČNÍHO KONCERTU a SBÍRKY použity?

Všichni umělci vystoupí na benefičním koncertu bez nároku na honorář a veškerý výtěžek divadlo poukáže přímo na transparentní účet dárcovské platformy Znesnáze kde bylo ve spolupráci s Dětským baletem Praha vybráno devět konkrétních dětí, které mají na této platformě vytvořenou sbírku. Jedním z míst poskytujících těmto dětem potřebnou péči je také Rehabilitační centrum Sarema. Některé z devíti vybraných dětí jsou právě klienti tohoto centra a potřebují pomoci získat finanční podporu na jejich služby.

Číslo 9 je násobkem šťastného čísla 3 a nese i hlubší symboliku, je spojeno s empatií, altruismem a humanitárními aktivitami. Doufáme, že finance těmto dětem pomohou zlepšit jejich zdravotní stav, pokryjí náklady na lékařskou péči a rehabilitaci, která není hrazena zdravotními pojišťovnami, nebo pomohou jejich rodinám zlepšit a zjednodušit každodenní péči o nemocné děti. 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI.

Děkujeme, sbírka pokračuje!

25. 03. 2025

Milí příznivci,

pro 9 dětí, 9 malých bojovníků, kteří potřebují naši pomoc se 16. 3. 2025 v Divadle na Vinohradech uskutečnil koncert k 5 letům Znesnáze. Benefiční koncert "Hudba a tanec pro děti #znesnáze" vynesl více než 636 000 Kč a pokračujeme dál a míříme na 700 000 Kč! Protože každé z 9 dětí čelí těžkým zdravotním překážkám, ale společně jim dáváme naději. 

Večer byl plný mimořádných uměleckých výkonů. Na pódiu vystoupili nejen talentovaní tanečníci z Dětského baletu Praha, ale i řada známých umělců, kteří se rozhodli podpořit sbírku svým vystoupením bez nároku na honorář. Vystoupili mimo jiné např. Leona Machálková, nebo Tamara Klusová.

„Večer strhnul úplně všechny, diváky, umělce, organizátory i děti, které bojují s onemocněním. Z hlediště přišel zával QR plateb na náš účet, které jsem těsně před koncem večera ručně sčítal, abychom znali přesné číslo už v divadle. Měl jsem obrovskou radost, že mě Karel Voříšek pozval na pódium a já mohl divákům říct, že k dosud vybrané částce 556 000 Kč poslali v průběhu večera dalších 80 000 Kč. Všichni jásali a oprávněně! Byl to neuvěřitelný pocit a jsem moc vděčný, že se najde tolik lidí, kteří neváhají pomáhat,“ popsal svoje dojmy z večera Čestmír Horký, ředitel Znesnáze.

Děkujeme všem, kdo jste u toho s námi, ať už jste podpořili děti #znesnáze na místě, nebo na dálku. Děkujeme, že vás máme! Bez vás by tohle nebylo možné.

Vaše Znesnáze za podpory Dětského baletu Praha

Partneři sbírky 15

3782

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 1212020120/5500 s variabilním symbolem 3782. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Veronika Zídková

Organizátorkou a patronkou sbírky je Veronika Zídková, umělecká ředitelka a zakladatelka Dětského baletu Praha.

Lucia Jagerčíková Nývltová

Patronkou sbírky je Lucia Jagerčíková Nývltová, zpěvačka a herečka.

CNN Prima News

Partnerem sbírky je CNN Prima News.

Prima Svět

Partnerem sbírky je Prima Svět.

Sarema

Partnerem sbírky je rehabilitační centrum SAREMA.

Znesnáze a Roman Čelikovský

Patronem sbírky je Znesnáze a in memoriam Roman Čelikovský

Fesťáček

Partnerem sbírky je festival Fesťáček

Salabka | restaurace & vinařství v Praze

Partnerem sbírky je Salabka | restaurace & vinařství v Praze

Partnerem sbírky je Belles Fleure

Partnerem sbírky je Belles Fleure | e-shop s květinami

Sbírku již podpořilo 311 dárců

„ať v dobrém poslouží...“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

111 Kč — Anonymní dárce před týdnem

40 Kč — Anonymní dárce před týdnem

200 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

252 Kč — Anonymní dárce před týdnem