Elektropohon pro maminku Terezu: užije si mateřství naplno!

Praha / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Elektropohon pro maminku Terezu: užije si mateřství naplno!

0 %

Vybráno 65 617 Kč z 139 700 Kč
Zbývá -323 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Vážení přátelé, kamarádi, známí i neznámí,

jmenuji se Tereza a je mi 29 let. Vlivem předčasného porodu a předporodním komplikacím jsem se narodila s diagnózou Dětská mozková obrna (DMO). Žiji se svým partnerem již dlouho ve společné domácnosti v Praze. Následky svého onemocnění jsem upoutaná na invalidní vozík.

 

V březnu 2022 se nám narodilo naše společné štěstí jménem Nikolka.

Maminka na invalidním vozíku

Jako máma jsem aktuálně ve velkém fyzickém i psychickém zápřahu, ale snažím se fungovat na 100 %, bez rozdílu od jiné „zdravé“ maminky. Přeci jen, i když vše nějak vždy zvládnu, jedno velké „ALE“ se nade mnou vznáší. Tím jsou společné procházky s mým přítelem a dcerou. Venku se pohybuji na elektrickém vozíku a dceru veze přítel v kočárku. Kvůli neskladnosti elektrického vozíku (nelze naložit do běžného vozu) jsme tímto stylem omezeni jen na procházky po okolí. Na mechanickém vozíku, který naopak lze do auta složit velmi dobře, zase nejsem schopna se celý den pohybovat úplně samostatně, aby měl přítel volné ruce pro Nikolku v kočárku.

Vhodným řešením této situace je zakoupení přídavného elektropohonu Triride LIGHT od firmy Ultina. Jedná se o přední kolo s motorem, které se přimontuje dopředu k mechanickému vozíku. Na vozíku s tímto přídavným kolem zvládnu ujet větší vzdálenosti i v terénu. Zároveň je to velice skladné řešení, které lze kamkoliv převézt společně s kočárkem, a to i v běžném voze. Mohli bychom tak jezdit společně na rodinné výlety bez nutnosti třetí (tlačící) osoby. Cena takového pohonu je ovšem pro náš rozpočet velmi vysoká – 139 700 Kč.

Takovou částku není s malým miminkem jednoduché ušetřit. Obracím se s obrovskou prosbou prosím na všechny, kteří by nám chtěli pomoci k jednoduššímu rodinnému životu, aby dle svých možností a chuti přispěli.

Vážím si jakékoliv částky a všem děkuji za veškerou finanční i jinou pomoc.

Všechny moc pozdravujeme,

Tereza a rodina

Sbírku již podpořilo 78 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 000 Kč — Le chaton před rokem

500 Kč — Marketa před rokem

„Hodně sil a lásky celé vaší rodině. “
2 112 Kč — Monika Macáková před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodne sil :-)“
500 Kč — Jakub Hammer - Moonik před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem