Tereza Skalická

Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Tereza Skalická

Amount raised 65 617 Kč of 139 700 Kč goal
Left -126 days
47 % z původního cíle
The campaign has ended 31. July 2023

Help by sharing

Vážení přátelé, kamarádi, známí i neznámí,

jmenuji se Tereza a je mi 29 let. Vlivem předčasného porodu a předporodním komplikacím jsem se narodila s diagnózou Dětská mozková obrna (DMO). Žiji se svým partnerem již dlouho ve společné domácnosti v Praze. Následky svého onemocnění jsem upoutaná na invalidní vozík.

 

V březnu 2022 se nám narodilo naše společné štěstí jménem Nikolka.

Maminka na invalidním vozíku

Jako máma jsem aktuálně ve velkém fyzickém i psychickém zápřahu, ale snažím se fungovat na 100 %, bez rozdílu od jiné „zdravé“ maminky. Přeci jen, i když vše nějak vždy zvládnu, jedno velké „ALE“ se nade mnou vznáší. Tím jsou společné procházky s mým přítelem a dcerou. Venku se pohybuji na elektrickém vozíku a dceru veze přítel v kočárku. Kvůli neskladnosti elektrického vozíku (nelze naložit do běžného vozu) jsme tímto stylem omezeni jen na procházky po okolí. Na mechanickém vozíku, který naopak lze do auta složit velmi dobře, zase nejsem schopna se celý den pohybovat úplně samostatně, aby měl přítel volné ruce pro Nikolku v kočárku.

Vhodným řešením této situace je zakoupení přídavného elektropohonu Triride LIGHT od firmy Ultina. Jedná se o přední kolo s motorem, které se přimontuje dopředu k mechanickému vozíku. Na vozíku s tímto přídavným kolem zvládnu ujet větší vzdálenosti i v terénu. Zároveň je to velice skladné řešení, které lze kamkoliv převézt společně s kočárkem, a to i v běžném voze. Mohli bychom tak jezdit společně na rodinné výlety bez nutnosti třetí (tlačící) osoby. Cena takového pohonu je ovšem pro náš rozpočet velmi vysoká – 139 700 Kč.

Takovou částku není s malým miminkem jednoduché ušetřit. Obracím se s obrovskou prosbou prosím na všechny, kteří by nám chtěli pomoci k jednoduššímu rodinnému životu, aby dle svých možností a chuti přispěli.

Vážím si jakékoliv částky a všem děkuji za veškerou finanční i jinou pomoc.

Všechny moc pozdravujeme,

Tereza a rodina

78 donations

100 Kč — Anonymous donor 5 months ago

100 Kč — Anonymous donor 5 months ago

500 Kč — Anonymous donor 8 months ago

10 000 Kč — Le chaton 9 months ago

500 Kč — Marketa 1 year ago

“Hodně sil a lásky celé vaší rodině. ”
2 112 Kč — Monika Macáková 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodne sil :-)”
500 Kč — Jakub Hammer - Moonik 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago