Elektrický vozíček pro vnučku Elišku

Havířov / Sbírku organizuje Hana Ďurková

{}
0 %

Elektrický vozíček pro vnučku Elišku

Vybráno 54 158 Kč z 72 800 Kč
Zbývá 41 dnů
74 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme babička a děda naší 23leté vnučky Elišky. Narodila se předčasně s těžkou nezralostí centrální mozkové soustavy. Diagnóza byla neúprosná – DMO.

Díky cvičení Vojtovy metody, kvalitní rehabilitaci, nezůstala Eliška dle prognóz lékařů ležák. Vše se ale napravit nedá, a tak její postižení zůstalo trvalé.

Eliška má omezenou pohyblivost horních končetin, chůzi zcela nahrazuje invalidní vozíček. Naučila se číst, dokáže se sama najíst, ale ostatní činnosti zvládá jen s dopomocí.

Její oblíbenou činností je práce s počítačem, kde si dokáže leda co vygooglit, pouští si muziku, opisuje texty z knížek.

Jak sbírka pomůže?

Velký sen Elišky je mít svůj elektrický vozíček, se kterým by se dokázala dostat do míst, kde to mechanický vozík nezvládne.

Elektrický vozíček dobře řeší těžší terén při daleko menší zátěži pro tělo. Velkým benefitem elektrického vozíčku je, že nabízí i větší pohodlí pro její záda postižená skoliózou.

Vozíček bychom chtěli Elišce dopřát, ale finance jsou již omezené. Maminka právě v této době realizuje nutné bezbariérové úpravy v bytě, které pohltily veškeré úspory. Vzhledem k tomu, že chceme pomáhat s hlídáním Elišky i nadále, stále více si uvědomujeme, jak to s přibývajícím věkem začíná být fyzicky příliš náročné. V tomto ohledu by byl elektrický vozík výraznou pomocí i nám.

Eliška má mladší sestru, která studuje na střední škole. Bohužel, na jejich výchovu a starost o rodinu zůstala jejich maminka a naše dcera sama.

Nebylo vůbec jednoduché postavit se na vlastní nohy, zajistit chod rodiny s postiženým dítětem.

O to více vnímáme jako velmi důležité, aby měla i dcera nějaký prostor na svůj relativně normální život. Jedině ten může být dobrým zdrojem čerpání energie pro většinový čas, kdy je na děti sama. Jsme tady pro ně i my, prarodiče, když zajišťujeme hlídání o prázdninách, vozíme občas Elišku do školy, trávíme spolu domluvené víkendy. Jsme spolu poměrně často, vytvořilo se mezi námi opravdu silné pouto. Je to naše sluníčko! Rádi bychom chtěli trávit společný čas, jak dlouho to jen bude možné, jak nám zdraví a síly dovolí.

Přes veškerá zdravotní omezení Elišky, prožitých fyzických bolestí z nezbytných operačních výkonů, dokáže být Eliška veselá, většinou dobře naladěná. Rozdává radost kolem sebe, i když vždycky to s ní také není lehké. Přesto je velmi pozitivní, citlivá a empatická. Ráda cestuje a poznává nové věci. Miluje lidi a lidé mají rádi ji.

Prosím, pomozte nám. Eliška si to opravdu zaslouží!

Sbírku již podpořilo 30 dárců

2 000 Kč — Lea☀️ včera

„Pro Elišku, turnaj Karlštejn 29.5. “
2 000 Kč — Jakub Nečas - Royal Angeles Business Golf Club včera

„Eliško, bohužel vyrábíme jen elektrické golfové vozíčky. Tak snad aspoň trošku pomůžeme. Hodně štěstí “
10 000 Kč — Golf Geum Technology s.r.o. před 3 dny

400 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Držíme palce Elišce :-) “
2 222 Kč — Medela Ostravice před týdnem

2 000 Kč — Marek před týdnem

333 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

5 000 Kč — IMPONO s.r.o. před měsícem