Elektrický vozíček pro vnučku Elišku

Havířov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Elektrický vozíček pro vnučku Elišku

Amount raised 76 502 Kč of 72 800 Kč goal
Left -316 days
105 % z původního cíle
The campaign has ended 11. July 2023

Help by sharing

Jsme babička a děda naší 23leté vnučky Elišky. Narodila se předčasně s těžkou nezralostí centrální mozkové soustavy. Diagnóza byla neúprosná – DMO.

Díky cvičení Vojtovy metody, kvalitní rehabilitaci, nezůstala Eliška dle prognóz lékařů ležák. Vše se ale napravit nedá, a tak její postižení zůstalo trvalé.

Eliška má omezenou pohyblivost horních končetin, chůzi zcela nahrazuje invalidní vozíček. Naučila se číst, dokáže se sama najíst, ale ostatní činnosti zvládá jen s dopomocí.

Její oblíbenou činností je práce s počítačem, kde si dokáže leda co vygooglit, pouští si muziku, opisuje texty z knížek.

Jak sbírka pomůže?

Velký sen Elišky je mít svůj elektrický vozíček, se kterým by se dokázala dostat do míst, kde to mechanický vozík nezvládne.

Elektrický vozíček dobře řeší těžší terén při daleko menší zátěži pro tělo. Velkým benefitem elektrického vozíčku je, že nabízí i větší pohodlí pro její záda postižená skoliózou.

Vozíček bychom chtěli Elišce dopřát, ale finance jsou již omezené. Maminka právě v této době realizuje nutné bezbariérové úpravy v bytě, které pohltily veškeré úspory. Vzhledem k tomu, že chceme pomáhat s hlídáním Elišky i nadále, stále více si uvědomujeme, jak to s přibývajícím věkem začíná být fyzicky příliš náročné. V tomto ohledu by byl elektrický vozík výraznou pomocí i nám.

Eliška má mladší sestru, která studuje na střední škole. Bohužel, na jejich výchovu a starost o rodinu zůstala jejich maminka a naše dcera sama.

Nebylo vůbec jednoduché postavit se na vlastní nohy, zajistit chod rodiny s postiženým dítětem.

O to více vnímáme jako velmi důležité, aby měla i dcera nějaký prostor na svůj relativně normální život. Jedině ten může být dobrým zdrojem čerpání energie pro většinový čas, kdy je na děti sama. Jsme tady pro ně i my, prarodiče, když zajišťujeme hlídání o prázdninách, vozíme občas Elišku do školy, trávíme spolu domluvené víkendy. Jsme spolu poměrně často, vytvořilo se mezi námi opravdu silné pouto. Je to naše sluníčko! Rádi bychom chtěli trávit společný čas, jak dlouho to jen bude možné, jak nám zdraví a síly dovolí.

Přes veškerá zdravotní omezení Elišky, prožitých fyzických bolestí z nezbytných operačních výkonů, dokáže být Eliška veselá, většinou dobře naladěná. Rozdává radost kolem sebe, i když vždycky to s ní také není lehké. Přesto je velmi pozitivní, citlivá a empatická. Ráda cestuje a poznává nové věci. Miluje lidi a lidé mají rádi ji.

Prosím, pomozte nám. Eliška si to opravdu zaslouží!

Poděkování

14. 08. 2023

Díky zápůjční smlouvě laskavé paní Kopřivové může již dnes Eliška využívat všech výhod elektrického vozíčku. Dostáváme se do míst, které již pro náročnost terénu nebylo možné zvládat. Velkou zkouškou byla návštěva Dinoparku v Orlové, kde Eliška i vozík v překonávání výškových rozdílů obstály na výbornou. Ovládání vozíku přináší Elišce obrovskou radost ze samostatného rozhodování pohybu a nám zároveň poskytuje ohromnou fyzickou úlevu. Bez upřímného zájmu dárců, kteří podpořili tuto sbírku, by nebyl splněn velký sen naší vnučky Elišky. Jsou to lidé se srdíčkem na pravém místě, kteří se dokázali soucítit s naším příběhem a podali pomocnou ruku. Všem takovým patří náš velký DÍK.

Peníze vybrané nad rámec sbírky budou použity na dovybavení vozíčku bočními taškami, pláštěnkou, zatepleným vakem apod.

Babička 

40 donations

900 Kč — Jiří Kučera 1 year ago

9 000 Kč — Manželé Kučerovi 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

308 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

284 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

“VAE-IS, TSC Kučera DP,Stolařství Šimčák,Unipack,CK Snail Travel,ELTICH elektropráce,GolfProVšechny.cz,SIKO,Development News 3P Partner,FORMPRO, J.K.Enterprises”
5 000 Kč — Royal Angeles Business Golf Club Team & Partners 1 year ago

“Elišce ze srdce od Golf Geum Technology, AR-CARS, FORLEX, MEDCORP CZ, MILBROS Fund, We Are Smart Spaces, Lucy Diamonds, LIFESTYLE-kan.dřev.Ostrava, A. Hubert”
5 000 Kč — Royal Angeles Business Golf Club & General Partners 1 year ago