Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

Olomouc / Sbírku organizuje Romana Maříková

{}

Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

0 %

Vybráno 60 097 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -211 dnů
Sbírka byla ukončena 26. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den,


jsme tříčlenná rodina a nedávno jsme dostali možnost přestěhovat se do většího městského bytu na stejné adrese.

Nešlo přitom o jednoduchou touhu po větším prostoru.

Ve stávajícím malém bytě, kde nemáme ani vlastní ložnici, nemohou dvě dospělé ženy a dospívající chlapec důstojně žít a mít svoje soukromí.


Jsem nevidomá masérka, zatímco moje partnerka je v dlouhodobé pracovní neschopnosti po vážném psychickém vyčerpání. Navíc jí brzy skončí podpůrčí doba a zatím se nezdá, že by byla schopna se vrátit do pracovního procesu. Máme 14letého syna, vodicí fenku a tři zachráněné kocoury.


Byt, do kterého jsme se přestěhovali, nebyl po dobu třiceti let rekonstruován.

Byl byl uzpůsoben pro potřeby vozíčkáře. Potřebovali jsme provést řadu změn, včetně pořízení nového nábytku, podlah, vymalování a výměny kuchyňské linky. Změny byly nezbytné nejen kvůli stavu bytu, ale také proto, aby vyhovovaly mým potřebám jako nevidomé osoby.

Naštěstí nám s rekonstrukcí pomohli naši přátelé, jak finančně, tak pracovně.

Bohužel máme pouze omezený příjem, který nám pokryje bydlení, běžné nákupy a výdaje. Nyní však čelíme dluhu a dalším nezbytným opravám, jako jsou elektrické rozvody a rozvod vody.


Vždycky jsme se snažily pomáhat ostatním, ať už prostřednictvím osvěty o světě nevidomých nebo LGBT+ komunitě, spolupráce s neziskovými organizacemi, nebo pomoci lidem v okolí. Avšak nyní jsme v situaci, kdy potřebujeme pomoc samy.Výtěžek ze sbírky je určen na pokrytí nákladů na rekonstrukci a úpravy bytu.


Děkujeme za Vaši pozornost,

Romana a Daniela Maříkovy.

Velké díky!

26. 12. 2023

Milí dárci, známí i neznámí,

ani nevíme, jestli Vám někdy dokážeme dostatečně poděkovat za Vaše dary.

Pomohou nám upravit bydlení tak, abychom v něm mohli všichni bezpečně fungovat a důstojně žít, konkrétně si konečně pořídíme skříň do ložnice, upravíme koupelnu tak, aby byla použitelná pro chodící lidi a když zbyde nějaká korunka, vyměníme světla a interiérové dveře, které jsou v havarijním stavu a neposkytují nám žádné soukromí.


Už jsme nevěřily, že se vybere celá částka a byly jsme šťastné za 40 000 Kč, které se do včerejška podařilo sehnat, i to pro nás byl zázrak a nechápaly jsme, kolik laskavých lidí se našlo a rozhodlo pomoci.

A dnes jsme dosáhly cílové částky… Nemůžeme tomu pořád uvěřit a moc Vám všem, kteří jste nám jakoukoli částkou přispěli, děkujeme!

Pomáháte nám zkvalitnit společný život, který jsme si musely vybojovat, a zjednodušit bydlení tak, aby se v něm dalo bez pomoci fungovat i bez zraku.


Děkujeme Vám všem z celého srdce a přejeme Vám, ať Vám v novém roce do života přicházejí jen takoví andělé, jako jste Vy, ať Vás potkávají jen dobré věci a laskavost, kterou jste nám prokázali, ať se Vám stonásobně vrátí!

Sbírku již podpořilo 45 dárců

15 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Držím vám palce, ať to zvládnete“
5 000 Kč — Jana Matějková před 7 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Držím palce, ať se vše podaří ❤️“
1 500 Kč — Roman Vencl před 7 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Hodně štěstí ✨🦋🌈“
373 Kč — muffy před 7 měsíci

„Dvě sestřičky D+M ❤️“
400 Kč — D+M před 7 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci