Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

Olomouc / Organizer: Romana Maříková moc.liamg@aknad.avokiram

{}
0 %

Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

Amount raised 23 812 Kč of 60 000 Kč goal
Left 20 days
40 % z původního cíle
The campaign has ended 26. December 2023

Help by sharing

Sbírka na rekonstrukci bytu


Dobrý den,

jsme tříčlenná rodina, která dostala možnost mít větší městský byt, dokonce na stejné adrese, ale museli jsme jednat velmi rychle. K výměně jsme se nerozhodli z pohodlnosti a touhy po větším, ale proto, že dvě dospělé ženy s dospívajícím synem se v malém bytě, kde nemáme ani vlastní ložnici, opravdu těžko „zmáčknou“ tak, aby každý měl alespoň minimální soukromí a trochu důstojné bydlení.

Já jsem nevidomá masérka a partnerka je v dlouhodobé pracovní neschopnosti po totálním psychickém vyčerpání a zotavuje se ze syndromu vyhoření. Máme 14letého syna, který je nám velkou oporou.

Protože byt byl třicet let v původním stavu, bez oprav a renovací, navíc uzpůsobený vozíčkáři, bylo třeba udělat velkou rekonstrukci, včetně nového nábytku, položení podlah, vymalování atd.

Také bylo nutné vyměnit kuchyňskou linku, neboť výška, která je pohodlná pro člověka na vozíku, je pro chodícího naprosto nevyhovující, navíc již v téměř nefunkčním stavu. Zařízení pro vozíčkáře je pro mne jako nevidomou velmi složité na používání, protože je uzpůsobené jinému typu handicapu, a špatně se orientuji především ohledně výšky, kdy si musím zautomatizovat nižší umístění skříněk a polic.

Veškeré úpravy a stěhování jsme zvládli jen díky finanční pomoci našich přátel, kteří se nabídli, že nám peníze na rekonstrukci zapůjčí. Navíc nám velkou část práce udělali zdarma, aby nám pomohli, a o to víc nás trápí, že nemáme, jak jim peníze nyní splácet.

Čekají nás ještě další výdaje spojené s úpravami, které lze odložit na pozdější dobu, přesto jsou ale potřebné, abych v bytě mohla samostatně fungovat i já bez pomoci.

Jak již jsem popsala výše, máme pouze omezený příjem, který nám pokryje bydlení, běžné nákupy a výdaje, ale částku tři sta padesát tisíc bychom splácely opravdu dlouhou dobu.

Zjistili jsme také, že je nezbytné opravit elektrické rozvody a také rozvod vody, které jsou rovněž ve velmi špatném stavu.

Vždy jsme vše zvládali sami vlastními silami, snažíme se v rámci svých možností pomáhat ostatním, ať už osvětovou činností o světě nevidomých nebo LGBT+, spoluprací s neziskovými organizacemi, nebo prostou pomocí lidem v okolí, ale nyní jsme se ocitli v situaci, kdy si dovolujeme požádat o pomoc i my.

Romana a Daniela Maříkovy24 donations

200 Kč — Lucie Ivanová 3 days ago

“Pozdě, ale přece ”
460 Kč — Bendi 1 month ago

“Ať se Vám krásně bydlí!🫶🏼”
500 Kč — hradečanda Anetka 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Vím, jak je důležité, v čem člověk žije. Sama nemám moc, ale když každý dáme trochu, snad se vám sejde kolik je potřeba. Hodně štěstí v životě.”
252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Ať se všechno podaří. ”
1 000 Kč — Richard+Martin+Adámek 2 months ago

3 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

500 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Držím palce, ať se rekonstrukce povede ”
1 000 Kč — Blanka V. 2 months ago