Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

Olomouc / Organizer: Romana Maříková moc.liamg@aknad.avokiram

{}
0 %

Dvě maminky v nesnázi: pomozme jim zařídit domov bez bariér!

Amount raised 60 097 Kč of 60 000 Kč goal
Left -63 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 26. December 2023

Help by sharing

Sbírka na rekonstrukci bytu


Dobrý den,

jsme tříčlenná rodina, která dostala možnost mít větší městský byt, dokonce na stejné adrese, ale museli jsme jednat velmi rychle. K výměně jsme se nerozhodli z pohodlnosti a touhy po větším, ale proto, že dvě dospělé ženy s dospívajícím synem se v malém bytě, kde nemáme ani vlastní ložnici, opravdu těžko „zmáčknou“ tak, aby každý měl alespoň minimální soukromí a trochu důstojné bydlení.

Já jsem nevidomá masérka a partnerka je v dlouhodobé pracovní neschopnosti po totálním psychickém vyčerpání a zotavuje se ze syndromu vyhoření. Máme 14letého syna, který je nám velkou oporou.

Protože byt byl třicet let v původním stavu, bez oprav a renovací, navíc uzpůsobený vozíčkáři, bylo třeba udělat velkou rekonstrukci, včetně nového nábytku, položení podlah, vymalování atd.

Také bylo nutné vyměnit kuchyňskou linku, neboť výška, která je pohodlná pro člověka na vozíku, je pro chodícího naprosto nevyhovující, navíc již v téměř nefunkčním stavu. Zařízení pro vozíčkáře je pro mne jako nevidomou velmi složité na používání, protože je uzpůsobené jinému typu handicapu, a špatně se orientuji především ohledně výšky, kdy si musím zautomatizovat nižší umístění skříněk a polic.

Veškeré úpravy a stěhování jsme zvládli jen díky finanční pomoci našich přátel, kteří se nabídli, že nám peníze na rekonstrukci zapůjčí. Navíc nám velkou část práce udělali zdarma, aby nám pomohli, a o to víc nás trápí, že nemáme, jak jim peníze nyní splácet.

Čekají nás ještě další výdaje spojené s úpravami, které lze odložit na pozdější dobu, přesto jsou ale potřebné, abych v bytě mohla samostatně fungovat i já bez pomoci.

Jak již jsem popsala výše, máme pouze omezený příjem, který nám pokryje bydlení, běžné nákupy a výdaje, ale částku tři sta padesát tisíc bychom splácely opravdu dlouhou dobu.

Zjistili jsme také, že je nezbytné opravit elektrické rozvody a také rozvod vody, které jsou rovněž ve velmi špatném stavu.

Vždy jsme vše zvládali sami vlastními silami, snažíme se v rámci svých možností pomáhat ostatním, ať už osvětovou činností o světě nevidomých nebo LGBT+, spoluprací s neziskovými organizacemi, nebo prostou pomocí lidem v okolí, ale nyní jsme se ocitli v situaci, kdy si dovolujeme požádat o pomoc i my.

Romana a Daniela MaříkovyVelké díky!

26. 12. 2023

Milí dárci, známí i neznámí,

ani nevíme, jestli Vám někdy dokážeme dostatečně poděkovat za Vaše dary.

Pomohou nám upravit bydlení tak, abychom v něm mohli všichni bezpečně fungovat a důstojně žít, konkrétně si konečně pořídíme skříň do ložnice, upravíme koupelnu tak, aby byla použitelná pro chodící lidi a když zbyde nějaká korunka, vyměníme světla a interiérové dveře, které jsou v havarijním stavu a neposkytují nám žádné soukromí.


Už jsme nevěřily, že se vybere celá částka a byly jsme šťastné za 40 000 Kč, které se do včerejška podařilo sehnat, i to pro nás byl zázrak a nechápaly jsme, kolik laskavých lidí se našlo a rozhodlo pomoci.

A dnes jsme dosáhly cílové částky… Nemůžeme tomu pořád uvěřit a moc Vám všem, kteří jste nám jakoukoli částkou přispěli, děkujeme!

Pomáháte nám zkvalitnit společný život, který jsme si musely vybojovat, a zjednodušit bydlení tak, aby se v něm dalo bez pomoci fungovat i bez zraku.


Děkujeme Vám všem z celého srdce a přejeme Vám, ať Vám v novém roce do života přicházejí jen takoví andělé, jako jste Vy, ať Vás potkávají jen dobré věci a laskavost, kterou jste nám prokázali, ať se Vám stonásobně vrátí!

45 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Ať žije Kája Mařík! ❤️”
3 000 Kč — Ivana Plíhalová 2 months ago

400 Kč — Anonymous donor 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Držím palce a štěstí do života .”
373 Kč — Kristýna 2 months ago

1 500 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 months ago

91 Kč — Anonymous donor 2 months ago