Domov pro Veroniku se 3 dětmi

Brno / Sbírku organizuje Tibor Kotlár

{}

Domov pro Veroniku se 3 dětmi

0 %

Vybráno 0 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -395 dnů
Sbírka byla ukončena 29. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem sociální pracovník IQ Roma Servisu. Sbírka je určena pro mou klientku Veroniku, která je matka samoživitelka – s otcem jejích dětí už 5 let nežije.

Z rodinných důvodů byla Veronika 10 let nucena bydlet po azylových domovech.

Celou tu dobu se nažila najít si obecní byt, ale neúspěšně. V Obřanech měla podanou žádost 6 let. Tou dobou bohužel ještě nebylo možné si v Brně podávat žádost současně v jiných městských částech. Má také podanou žádost i o sociální byt, a to od roku 2019. Na komerční pronájem neměla nikdy finance.

Momentálně bydlí i se 3 dětmi v 1+kk v azylovém domě. V srpnu bude mít její syn 18 let a od toho momentu nebude moci s klientkou bydlet kvůli pravidlům, která v azylovém domě mají.

I z tohoto důvodu by klientka ráda konečně našla pro sebe a pro své děti důstojné bydlení. Na to potřebuje ale finanční prostředky.

Jak sbírka pomůže?

Nejbližší rodina jí přispět nemůže, protože nemá z čeho.

Poslední rok je na neschopence kvůli problémům se zády, takže pracovat nemůže a z peněz ze sociálky si na kauci nenašetří.

Peníze ze sbírky použije na to, aby si mohla zaplatit komerční pronájem, a tak konečně mít pro sebe a své děti stabilní a slušné zázemí.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky Potravinová pomoc a energie pro samoživitele“
-100 Kč — znesnáze21 před rokem

„Mrzí mě, že to tady nevyšlo. Zkuste, jestli můžete, založit sbírku ještě na Donio.cz. Kéž Vám Bůh požehná“
100 Kč — Anonymní dárce před rokem