Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Hostinné / Sbírku organizuje Zdeněk Lukáš

{}

Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

0 %

Vybráno 160 807 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -734 dnů
Sbírka byla ukončena 20. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Sbírka byla na přání pana Zdeňka ukončena před dosažením cílové částky. Vybrané finance totiž dostatečně pokryjí aktuální potřeby. Povedlo se! Děkujeme.

...

Jmenuji se Zdenda, je mi 47 let. Jsem ženatý a s manželkou máme krásnou 7letou holčičku. Od prosince minulého roku rehabilituji v Hamzově léčebně na spinálním oddělení. Koncem června jsem totiž nešťastnou shodou okolností havaroval na elektrické koloběžce.

Sjel jsem do příkopu, kde jsem hlavou narazil do betonového sloupku. Bohužel jsem neměl helmu ani jiné ochranné pomůcky. Při převozu do nemocnice jsem zjistil, že je zle. Nedokázal jsem pohnout rukama ani nohama. Po probuzení v nemocnici mi bylo sděleno, že mám zlomený 3. a 4. krční obratel.

V současnou chvíli jsem tak na vozíku, nohy vůbec necítím, ale vlivem intenzivní rehabilitace a tvrdé dřiny začínám hýbat rukama. Potřebuji pomoc ve všech běžných věcech jako je např. polohování na posteli, přemístění na vozík, pomoc při jídle, hygieně atd.

Z výtěžku sbírky uhradím stropní závěsný systém, který mě a rodině pomůže dostat se do koupelny. Dále potřebuji koupit mechanický vozík na pohyb po bytě. Pojišťovna uhradí jen elektrický, který mi umožní pohyb venku.

Pilně cvičím a doufám, že jednou se alespoň postavím na nohy. Po ukončení rehabilitace se chci vrátit domů, kde budu kompletně závislý na pomoci manželky a maminky. Bydlíme totiž ve velmi malém bytě, který je pro mě plný bariér.

Za každou částku, kterou mi přispějete, vám chci předem od srdce poděkovat, velice mi tím pomůžete, žít důstojný život se svojí rodinou.

Velký dík Vám všem!

10. 08. 2022

Vážení přátelé a kamarádi,
děkuji za finanční přispění na sbírku. Z vybrané částky jsem již zakoupil mechanický vozík, doplatím zvedací zařízení a jiné zdravotní pomůcky. Moc mě potěšilo, kolik dobrých lidí se našlo k pomoci v tíživé situaci. Domů přijedu 24.8., rád se s Vámi uvidím. Sbírka byla ukončena dříve na moji žádost, abych mohl darované prostředky využít.

Děkuji Vám všem. Zdenda

 

Kopretina na plese

18. 05. 2022

Děkuju všem kamarádům, známým i neznámým za finanční dary k pořízení zdravotních pomůcek. Těší mě, kolik lidí soucítí s postiženými lidmi a posílá peníze. Plošiny a stropní zvedák jsou schváleny, čekáme na instalaci. Stále na sobě makám, ale snažím se přijít i na jiné myšlenky, odreagovat se. Posílám foto ze spinálního plesu z léčebny s tématem Ze života hmyzu. P.S. ta hezká kytičky jsem já :-)

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 86 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 19 520 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 30 000 Kč.

262 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Mrkva Petr před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Fandím Ti !!!“
50 Kč — Petr před 2 lety

„Ať jste brzy fit.“
200 Kč — OnDrYs před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drzime palce“
300 Kč — Horackovi před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety