Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Hostinné / Organizer: Zdeněk Lukáš zc.anbecel-avozmah@avohcorks

{}
0 %

Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Amount raised 104 236 Kč of 200 000 Kč goal
Left 52 days
52 % z původního cíle
The campaign has ended 13. July 2022

Help by sharing

Jmenuji se Zdenda, je mi 47 let. Jsem ženatý a s manželkou máme krásnou 7letou holčičku. Od prosince minulého roku rehabilituji v Hamzově léčebně na spinálním oddělení. Koncem června jsem totiž nešťastnou shodou okolností havaroval na elektrické koloběžce.

Sjel jsem do příkopu, kde jsem hlavou narazil do betonového sloupku. Bohužel jsem neměl helmu ani jiné ochranné pomůcky. Při převozu do nemocnice jsem zjistil, že je zle. Nedokázal jsem pohnout rukama ani nohama. Po probuzení v nemocnici mi bylo sděleno, že mám zlomený 3. a 4. krční obratel.

V současnou chvíli jsem tak na vozíku, nohy vůbec necítím, ale vlivem intenzivní rehabilitace a tvrdé dřiny začínám hýbat rukama. Potřebuji pomoc ve všech běžných věcech jako je např. polohování na posteli, přemístění na vozík, pomoc při jídle, hygieně atd.

Z výtěžku sbírky uhradím stropní závěsný systém, který mě a rodině pomůže dostat se do koupelny. Dále potřebuji koupit mechanický vozík na pohyb po bytě. Pojišťovna uhradí jen elektrický, který mi umožní pohyb venku.

Pilně cvičím a doufám, že jednou se alespoň postavím na nohy. Po ukončení rehabilitace se chci vrátit domů, kde budu kompletně závislý na pomoci manželky a maminky. Bydlíme totiž ve velmi malém bytě, který je pro mě plný bariér.

Za každou částku, kterou mi přispějete, vám chci předem od srdce poděkovat, velice mi tím pomůžete, žít důstojný život se svojí rodinou.

Kopretina na plese

18. 05. 2022

Děkuju všem kamarádům, známým i neznámým za finanční dary k pořízení zdravotních pomůcek. Těší mě, kolik lidí soucítí s postiženými lidmi a posílá peníze. Plošiny a stropní zvedák jsou schváleny, čekáme na instalaci. Stále na sobě makám, ale snažím se přijít i na jiné myšlenky, odreagovat se. Posílám foto ze spinálního plesu z léčebny s tématem Ze života hmyzu. P.S. ta hezká kytičky jsem já :-)

42 donations

625 Kč — Anonymous donor 5 days ago

“Zdendo, přejeme ti, ať ti to klapne!”
7 777 Kč — Spinálníček 2 weeks ago

200 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Ať jsou pokroky každým dnem lepší , byť i píď, .... ti přejí Soukupovi :)”
5 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Luky, drž se....Alča a David Kalenský”
1 000 Kč — Alena Kalenská 1 month ago

111 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Držíme Vám pěsti a věříme, že zázraky se dějí. Zvládnete to 🙂”
2 000 Kč — Pepa a Míla Pavlovi 1 month ago

“Držte se.”
1 000 Kč — Petr Efler 1 month ago

“Zdendo, přeji ti ať se dáš co nejdříve do kupy. ”
1 000 Kč — Hedvika Cilerova 1 month ago