Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Hostinné / Organizer: Zdeněk Lukáš zc.anbecel-avozmah@avohcorks

{}
0 %

Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu

Amount raised 160 807 Kč of 200 000 Kč goal
Left -502 days
80 % z původního cíle
The campaign has ended 20. July 2022

Help by sharing

Jmenuji se Zdenda, je mi 47 let. Jsem ženatý a s manželkou máme krásnou 7letou holčičku. Od prosince minulého roku rehabilituji v Hamzově léčebně na spinálním oddělení. Koncem června jsem totiž nešťastnou shodou okolností havaroval na elektrické koloběžce.

Sjel jsem do příkopu, kde jsem hlavou narazil do betonového sloupku. Bohužel jsem neměl helmu ani jiné ochranné pomůcky. Při převozu do nemocnice jsem zjistil, že je zle. Nedokázal jsem pohnout rukama ani nohama. Po probuzení v nemocnici mi bylo sděleno, že mám zlomený 3. a 4. krční obratel.

V současnou chvíli jsem tak na vozíku, nohy vůbec necítím, ale vlivem intenzivní rehabilitace a tvrdé dřiny začínám hýbat rukama. Potřebuji pomoc ve všech běžných věcech jako je např. polohování na posteli, přemístění na vozík, pomoc při jídle, hygieně atd.

Z výtěžku sbírky uhradím stropní závěsný systém, který mě a rodině pomůže dostat se do koupelny. Dále potřebuji koupit mechanický vozík na pohyb po bytě. Pojišťovna uhradí jen elektrický, který mi umožní pohyb venku.

Pilně cvičím a doufám, že jednou se alespoň postavím na nohy. Po ukončení rehabilitace se chci vrátit domů, kde budu kompletně závislý na pomoci manželky a maminky. Bydlíme totiž ve velmi malém bytě, který je pro mě plný bariér.

Za každou částku, kterou mi přispějete, vám chci předem od srdce poděkovat, velice mi tím pomůžete, žít důstojný život se svojí rodinou.

Velký dík Vám všem!

10. 08. 2022

Vážení přátelé a kamarádi,
děkuji za finanční přispění na sbírku. Z vybrané částky jsem již zakoupil mechanický vozík, doplatím zvedací zařízení a jiné zdravotní pomůcky. Moc mě potěšilo, kolik dobrých lidí se našlo k pomoci v tíživé situaci. Domů přijedu 24.8., rád se s Vámi uvidím. Sbírka byla ukončena dříve na moji žádost, abych mohl darované prostředky využít.

Děkuji Vám všem. Zdenda

 

Kopretina na plese

18. 05. 2022

Děkuju všem kamarádům, známým i neznámým za finanční dary k pořízení zdravotních pomůcek. Těší mě, kolik lidí soucítí s postiženými lidmi a posílá peníze. Plošiny a stropní zvedák jsou schváleny, čekáme na instalaci. Stále na sobě makám, ale snažím se přijít i na jiné myšlenky, odreagovat se. Posílám foto ze spinálního plesu z léčebny s tématem Ze života hmyzu. P.S. ta hezká kytičky jsem já :-)

Patrons 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

86 donations

Nadační fond ŠKODA AUTO donors sent amount 19 520 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 30 000 Kč.

262 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

200 Kč — Mrkva Petr 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Fandím Ti !!!”
50 Kč — Petr 1 year ago

“Ať jste brzy fit.”
200 Kč — OnDrYs 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Drzime palce”
300 Kč — Horackovi 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago