DOMOŠKOLA LÍŠEŇ: Podpořte děti na jejich vlastní cestě ke vzdělání

Brno / Sbírku organizuje Domoškoláci Líšeň, z.s.

DOMOŠKOLA LÍŠEŇ: Podpořte děti na jejich vlastní cestě ke vzdělání

0 %

Vybráno 4 321 Kč z 48 000 Kč
Zbývá -295 dnů
Sbírka byla ukončena 29. června 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Domoškola Líšeň, z.s. vznikla v roce 2020 jako komunitní spolek pro podporu rodin, které se rozhodnou vykročit směrem domácího vzdělávání.

Věříme, že domácí vzdělávání má mnoho výhod, jako je individuální přístup, možnost pracovat ve vlastním tempu a zaměření se na konkrétní zájmy a potřeby dítěte.

Čemu pomáháte?

Vytvořili jsme prostor, kde děti mohou být dětmi. Kde mohou být takové, jaké jsou. Své.

 V současné době nejsme rejstříkovou školou a ani o to neusilujeme. Má to své výhody i nevýhody. Základní nevýhodou je skutečnost, že si naši činnost musíme sami financovat pomocí školného a ačkoli je většina administrativní práce v našem spolku založená na dobrovolnické bázi, i tak jsou náklady na fungování nemalé. Většinu našich nákladů tvoří mzdy pro průvodkyně, jejichž úžasné práce si nesmírně vážíme.

 Jedinou dotací, kterou v současné době spolek pobírá, je příspěvek od úřadu práce na zaměstnance, který má přiznán stupeň invalidity. Částka se vyplácí zpětně za čtvrtletí. Minulé čtvrtletí jsme byli nuceni fungovat bez tohoto příspěvku, neboť se nám „podařilo“ o jeden jediný den (způsobený vážným onemocněním) propásnout tento termín. A byrokratický aparát zůstal v tomto směru neoblomný.

Nepříjemnou situaci jsme i tak zvládli, ale nepřiznaná částka v našem rozpočtu chybí. I nadále chceme totiž školné udržet v přijatelné výši, protože si přejeme, aby naše "škola" zůstala dostupná co nejširšímu spektru dětí v domácím vzdělávání.

 Vybraná částka bude použita na provozní výdaje (mzdy, nájem,...) a na nákup pomůcek pro děti. Děkujeme všem za podporu!


Poděkování dárcům

25. 07. 2023

Vážené dárkyně a dárci,

moc Vám děkujeme za Vaši nezištnou pomoc a podporu naší škole. Vážíme si Vaší pomoci. Je to pro nás i signál, že naše úsilí má smysl. Věříme, že to přispěje ke zlepšení prostředí a chodu naší domoškoly a že to našim dětem zlepší atmosféru a zážitky ze vzdělávání.

Děkujeme.

Tým Domoškoláci Líšeň, z.s.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

„Držím palce!“
373 Kč — Franta K. Barták před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Kristýna Plachá před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Jste skvělí, nevzdávejte se, má to smysl!“
500 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

250 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem