Delfinoterapie pro Bojovníka Nicolase

Cheb / Sbírku organizuje Ivana Úblová,DiS.

{}

Delfinoterapie pro Bojovníka Nicolase

0 %

Vybráno 145 756 Kč z 120 000 Kč
Zbývá -1247 dnů
Sbírka byla ukončena 05. července 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Nicolas je i přes nepřízeňosudu usměvavý šestiletý kluk. Od narození je vážněnemocný. Po komplikovaném porodu má za sebou sedm náročných operací a další hočekají. Jako každé dítě má své vlastní sny, i když ty jeho se tak trochuliší od běžných dětských přání. Chtěl by si alespoň jednou vživotě zaplavat s delfíny.

Terapie je však časově náročná, a hlavně velmi drahá. Vzhledem k tomu, že péče o syna je pro mě finančně nákladná,je prakticky nemožné takovou léčbu zajistit výhradně ze svých prostředků.Jste pro nás tedy jedinou šancí, jak Nikymu splnit jeho sen. Sen, který léčía pomáhá...

Budu vám nesmírně vděčná, když se zapojíte.❤️

Dneska už všichni víme, že zázraky si děláme sami. Nakonec ani nejde o to, kolik sevybere, ale jde o pocit, že umíme vzít za jeden provaz a dokázathlavně sami sobě, že nám svět někde venku, za našim prahem, není úplnělhostejný.


Delfinoterapie, jak se této léčebné metoděříká, je jednou z terapií pomocí zvířat. Během terapie se využívá pozitivníhovlivu zvířete na člověka. Ta nejbližší, pod vedením českého lektora, je v Turecku.Pro více informací o této terapii - viz odkaz: http://www.delfinoterapie.cz/ nebo zde.

Nicolasův příběh

Nicolas trpí hydrocefalem,dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a máproblémy se soustředěním.

Krátce po narození se Nicolasovi začal v hlavičce hromaditmozkomíšní mok. V prvním týdnu svého života se tak poprvé a bohužel nenaposledy ocitl na operačním sále. Prodělal cca padesát punkcí z mozku. Nakonecmu byl voperován tzn. shunt – hadička, která odvádí přebytečný mozkomíšní mokdo dutiny břišní, aby se mohl dále vstřebávat do krve. Niky však o svůj životbojuje jako lev. Je spontánní, upřímný a bezprostřední víc než všichni ostatní.

V současné době je mým největším přání, aby můj syn poortopedické operaci obou dolních končetin znovu chodil. První krůčky přišlypřed třetími narozeninami. Pak udeřila zákeřná noční epilepsie. Podruhé se toNikymu znovu podařilo až před necelým rokem. Přestožemáme před sebou ještě kus cesty, věřím, že se Nicolas opět sám postaví na nohy.

Díky, jste pro mě andělé! Máma Ivana

Zdravíme z lázní Bělohrad

28. 04. 2021

Dovolujeme si pozdravit celý tým a všechny naše příznivce a dárce z rehabilitačního ústavu z lázní Bělohrad, kam jsme hned  přijeli po sejmutí sádrové fixace na levé noze. 

Dne 4.3. 2021 došlo před plánovaným psychologickým vyšetřením k úrazu levé dolní končetiny u Nicoláska, kdy s ním řidič sanitky nešťastně upadnul na schodech v budově zdravotnického zařízení a zlomil mu nohu. U Nicoláska došlo ke zlomenině lýtkové kosti na levé noze a Níky se tak učí znovu od začátku chodit. Plánovaná kortikoterapie na dětské neurologii v Thomayerově nemocnici v Praze byla pro druhou pozitivu na Covid i zlomenou kost opět přerušena do uzdravení nožky. Bohužel, ale reálně hrozí rozpad kognitivních funkcí. 

Je mi líto, že nemohu napsat příznivější zprávy, ale stále věřím, že vše opět překonáme.

Situace se nám bohužel hodně zkomplikovala. 

S přáním všeho dobrého 

Ivana Úblová,DiS.

Sbírku již podpořilo 188 dárců

„Ahoj Nicolasi jsi velký bojovník fandím ti.“
100 Kč — Lubomír Chládek před 3 lety

„Všichni zdravíme, užij si delfíny :-)“
3 000 Kč — kamarádi z OPI 6.50 před 3 lety

„Nikolásku, užij si delfíny a ať se Ti splní ještě mnoho přání :-)“
17 000 Kč — Dagmar S před 3 lety

„Užij si delfínky a hodně štěstí “
300 Kč — Kateřina Vyhnalová před 3 lety

„Pozdravuj delfínky“
560 Kč — Markéta Holubová před 3 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce, ať vše vyjde :)“
200 Kč — Alena Votavová před 3 lety

„Nicolasku posílám pusu. “
300 Kč — Zuzana před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety