Delfinoterapie jako Ellinky naděje na pokrok

Valašské Meziříčí / Sbírku organizuje Jana Surových zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Delfinoterapie jako Ellinky naděje na pokrok

Vybráno 34 474 Kč z 36 000 Kč
Zbývá -33 dnů
96 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Ellinka je naše malá holčička narozena v roce 2014 a má vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému – Ageneze Corpus Callosum. Jde o nepropojení mozkových hemisfér, a tudíž komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co se ostatní děti naučí automaticky, ona musí pracně natrénovat. Do toho byla před nedávnem Ellince zjištěna další vrozená vada – Synostóza 2. a 4. obratle, která zapříčiňuje jejich srůst. Napjatě čekáme na vyjádření lékařů, jestli bude muset v budoucnu podstoupit operaci. Vlivem toho je značně omezena její stabilita a správné držení těla.

Ellinka je navzdory všemu velice šťastná a usměvavá holčička, kterou je jednoduché si zamilovat, ale bohužel není žádný z těchto úspěchů zadarmo a není v našich silách, abychom si vše financovali sami.

Obrovskou nadějí na posun v Ellinky vývoji je pro nás nyní delfinoterapie. Nedávno jsme v lázních potkali paní s dcerkou, u které zaznamenaly nevídaný mentální pokrok. Za jejím posunem stojí právě opakované navštěvování Egypta a delfinoterapie. Pro naše děti chceme s manželem samozřejmě jen to nejlepší, a tak neustále hledáme i pro naší Ellinku další cesty a zkoušíme všechno, co by mohlo fungovat. U delfinoterapie jsou ovšem výsledky prokazatelné i u spousty jiných dětí. Proto do delfinoterapie aktuálně vkládáme spoustu nadějí. Náš rozpočet je teď bohužel přečerpaný, a tak zkoušíme touto cestou poprosit o pomoc ty, kteří v Ellinky pokrok věří, stejně jako my.

Elinka je ve svých 8 letech v komunikaci na úrovní 1letého dítěte. Vše nám usnadňuje fakt, že běžným úkonům alespoň rozumí, což nám zároveň dodává naději. Rehabilitace jsou náročné a četné. Od běžného každodenního domácího cvičení, jako je logopedie a fyzické cviky, po docházení na různé fyzioterapie a dojíždění do lázeňských zařízení. Dalším aspektem je pro nás to, že Ellinka není naše jediné dítě. Přes to všechno, jakou vyžaduje pozornost a péči, i její sourozenci jsou nadšeni z každého malého zlepšení.

Budeme skutečně nesmírně vděční za jakoukoliv pomoc, protože víme, že to má smysl, a že Ellinka je na dobré cestě.

Sbírku již podpořilo 44 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Přeji Ellince mnoho šteští. “
373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Hodně štěstí“
1 000 Kč — A+K+E před měsícem

374 Kč — Josef Pučelík před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Markéta Leníková před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem