Delfinoterapie jako Ellinky naděje na pokrok

Valašské Meziříčí / Organizer: Jana Surových zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Delfinoterapie jako Ellinky naděje na pokrok

Amount raised 34 474 Kč of 36 000 Kč goal
Left -529 days
96 % z původního cíle
The campaign has ended 15. April 2022

Help by sharing

Ellinka je naše malá holčička narozena v roce 2014 a má vrozenou vývojovou vadu centrálního nervového systému – Ageneze Corpus Callosum. Jde o nepropojení mozkových hemisfér, a tudíž komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co se ostatní děti naučí automaticky, ona musí pracně natrénovat. Do toho byla před nedávnem Ellince zjištěna další vrozená vada – Synostóza 2. a 4. obratle, která zapříčiňuje jejich srůst. Napjatě čekáme na vyjádření lékařů, jestli bude muset v budoucnu podstoupit operaci. Vlivem toho je značně omezena její stabilita a správné držení těla.

Ellinka je navzdory všemu velice šťastná a usměvavá holčička, kterou je jednoduché si zamilovat, ale bohužel není žádný z těchto úspěchů zadarmo a není v našich silách, abychom si vše financovali sami.

Obrovskou nadějí na posun v Ellinky vývoji je pro nás nyní delfinoterapie. Nedávno jsme v lázních potkali paní s dcerkou, u které zaznamenaly nevídaný mentální pokrok. Za jejím posunem stojí právě opakované navštěvování Egypta a delfinoterapie. Pro naše děti chceme s manželem samozřejmě jen to nejlepší, a tak neustále hledáme i pro naší Ellinku další cesty a zkoušíme všechno, co by mohlo fungovat. U delfinoterapie jsou ovšem výsledky prokazatelné i u spousty jiných dětí. Proto do delfinoterapie aktuálně vkládáme spoustu nadějí. Náš rozpočet je teď bohužel přečerpaný, a tak zkoušíme touto cestou poprosit o pomoc ty, kteří v Ellinky pokrok věří, stejně jako my.

Elinka je ve svých 8 letech v komunikaci na úrovní 1letého dítěte. Vše nám usnadňuje fakt, že běžným úkonům alespoň rozumí, což nám zároveň dodává naději. Rehabilitace jsou náročné a četné. Od běžného každodenního domácího cvičení, jako je logopedie a fyzické cviky, po docházení na různé fyzioterapie a dojíždění do lázeňských zařízení. Dalším aspektem je pro nás to, že Ellinka není naše jediné dítě. Přes to všechno, jakou vyžaduje pozornost a péči, i její sourozenci jsou nadšeni z každého malého zlepšení.

Budeme skutečně nesmírně vděční za jakoukoliv pomoc, protože víme, že to má smysl, a že Ellinka je na dobré cestě.

Dali jste nám naději. 💛 Děkujeme!

08. 06. 2022

Moc Vám děkuji ještě jednou za pomoc při této terapii - Ellí byla úplně nadšená a nám se zdá, že je mentálně opravdu lepší - prostě více s námi komunikuje (spíše zatím neverbálně, ale snaží se a to opravdu hodně).

Dali jste nám to nejcenější, co jste mohli - naději na dcery posun.

Ještě jednou děkujeme a mějte se moc krásně.

Jana

44 donations

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji Ellince mnoho šteští. ”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí”
1 000 Kč — A+K+E 1 year ago

374 Kč — Josef Pučelík 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Markéta Leníková 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago