Dejme prostor dobrovolníkům

České Budějovice / Sbírku organizuje Temperi, o.p.s. zc.bcirepmet@bcirepmet

{}
0 %

Dejme prostor dobrovolníkům

Vybráno 13 854 Kč z 242 000 Kč
Zbývá 46 dnů
6 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 16. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Přátelství, prevence, pomoc, péče a podpora. Máte těchto 5P ve svém životě? Dobrovolníci z Českých Budějovic rozhodně ano! V rámci dobrovolnického programu Pět P navazují dospělí dobrovolníci kamarádský vztah s dítětem a věnují mu svůj čas. A to třeba v rámci doučování dětí s různým typem znevýhodnění.

Komplexní dobrovolnický program však k poskytování pomoci vyžaduje kromě nadšených dobrovolníků také potřebné zázemí. Výtěžek sbírky tedy bude sloužit k vytvoření vhodnějšího zázemí v podobě samostatné „klubovny“.

Finanční prostředky použijeme především k úhradě minimálně 2letého nájmu nových prostor, které budou patřit dobrovolníkům a dětem zapojeným do programu Pět P nebo do doučování, ale též pro společné akce, supervize dobrovolníků a výcviky nových zájemců o dobrovolnictví.

Ze sbírky bude pořízeno chybějící vybavení klubovny – hry a potřebný materiál pro kreativní a vzdělávací činnost. Současně budou uhrazeny další náklady spojené s dobrovolnickou činností – část mzdy koordinátorky dobrovolníků, psycholožky a supervizorky.

Jak program funguje?

Jedná se o sociálně preventivní program, který je určen pro děti a mladistvé nacházející se v náročné životní situací. Formou přátelského vztahu mezi dítětem a dobrovolníkem přispívá k podpoře dítěte, k jeho osobnostnímu rozvoji.

Dvojice se schází ve svém volném čase 1x týdně na 2–3 hodiny minimálně po dobu 1 roku. Cílem je kamarádství dítěte s dobrovolníkem a vše, co k tomu patří.

A pak je tu doučování. To probíhá nejčastěji v prostorách organizace, zpravidla 1x týdně 1–2 hodiny, a to formou „jeden na jednoho“. Cílem je především podpora dětí při získávání návyků k pravidelné školní přípravě a motivace k dalšímu vzdělávání. Do dobrovolnických aktivit každoročně zapojíme téměř 70 dobrovolníků, přičemž největší část se účastní právě programu Pět P.

Temperi, o.p.s.

Temperi, o.p.s. je nestátní nezisková organizace založená v roce 2012. Poskytuje sociálně akviziční služby pro rodiny s dětmi. Sociální pracovnice jsou rodičům nápomocné při řešení problémů souvisejících s péčí o dítě a jeho výchovou, s hospodařením a zajištěním chodu domácnosti; při své práci se též zaměřují na vyhledávání ohrožených dětí. 

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Lenka Hlavatá

Patronem sbírky je Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka, spolumajitelka firmy Hlavatý & Partners Consulting Group.

Sbírku již podpořilo 22 dárců

373 Kč — Mauerová D před týdnem

1 221 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Luboš Kadlec před týdnem

200 Kč — Anna před týdnem

333 Kč — Eva před týdnem

555 Kč — Anonymní dárce před týdnem

100 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„❤❤❤“
111 Kč — Stázinka před týdnem

„Jste skvělý! Srdíčka máte na správném místě! Moc Vám fandím a jsem rada, že i já jsem byla součástí takto skvělého dobrovolnického programu, kterého je třeba! “
777 Kč — Jana Havlová před měsícem

„Držím vám palce. Jste inspirací...“
121 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka